Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,

mohu se podělit s několikaletými zkušenostmi s docela obyčejnou, klasickou levandulí, kterou jsem vypěstovala ze semínek zakoupených v běžné prodejně, už ani nevím kdy, možná je to pět let. Zasela jsem je na jaře na záhon  do běžné zahradní zeminy, vytvořil se malý keříček, který jsem druhým rokem přesadila na slunnější místo  a od té doby si tam roste a roste, každým rokem bohatě kvete typicky vonícími modrofialovými drobnými kvítky. Po odkvětu je vždy ostříhám a opět si ji nevšímám. Jelikož jsme v nm.v. 800 metrů, na zimu ji přece jen chráním větvemi chvojí, udělám jím jakoby domeček. Na jaře odstraním někdy ulomené zdřevnatělé větvičky a případně  upravím tvar keříku podle citu zastřižením, jinak ji nechám volně růst, nehnojím ,zalévám ,jen když je zjara hodně sucho a dlouho neprší. Myslím, že má ráda hodně sluníčka a odstraňováním odkvetlých stonků přes léto vždy keřík zesílí, nyní dosahuje asi 70 cm výšky a je pěkně košatá.  Takže to nevzdávejte, vysévejte a zkoušejte, kde se ji na zahradě líbí, malý keříček přesazení snesl  dobře. S  pěstováním v květináči zkušenosti nemám.

Dana.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika