Višeň - plody s černými tečkami a deformací



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
16.6.2010 22:36

Pokud v plodech najdete červa a byla by to pilatka, tak příští rok, podobně jako u švestek, pří dokvétání a plikovat insekticid a za asi 10 dní zopakovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 96.18 (?), 15.6.2010 21:01, zobrazeno: 6226x

Již 2. rokem stejný úkaz. Višeň byla obalena květy, pak i plody, ale ty mají téměř všechny černou tečku a jsou deformované. Moc toho o pěstování nevím, přečetla jsem si příspěvky o zobonosce, ale nějak se mi to nezdá. Můžete někdo poradit, oč jde a co s tím? Děkuji, Lída

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.18 (?), 15.6.2010 21:46

Upřesnění: tečky vlastně nejsou černé, ale hnědé a je jich více na každém plodu, deformace nejsou příliš znatelné. Byla jsem se pro jistotu ještě podívat a na jedné višničce (již s tečkami, resp. prohlubeninkami) seděl brouček vínové barvy se sosákem v plodu. Zobonoska to zdá se je, co s ní?? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 15.6.2010 22:31

Na zobonosku by pomohl některý insekticid (Calypso, Mospilan ale i Reldan).  A co takhle pilatka? Našla jste v plůdku červa? Jsou na zemi plůdky s takovýmito otvory?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.18 (?), 16.6.2010 10:03

Děkuji Vám. Zkoušela jsem višničku odříznout od pecku, nejde to moc, ale zdá se, že by uvnitře něco mohlo být. Poškozené plody na zem občas také spadnou, ale spíš je sama otrhávám. Letos s tím nic neudělám, vše je napíchané, ale příští rok bych plody ráda ochutnala, tedy potřebuji vědět, jak stromek ochránit. Můžete prosím napsat, kdy-jak-co?  Děkuji. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 16.6.2010 22:36

Pokud v plodech najdete červa a byla by to pilatka, tak příští rok, podobně jako u švestek, pří dokvétání a plikovat insekticid a za asi 10 dní zopakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.18 (?), 23.6.2010 20:11

Dekuji. Sice se snazim pokud mozno mit zahradu bez chemie, ale asi rpoto to pak takhle dopada. Vcera jsem nasla na jabloni (tri roky stara) spoustu cernych brouku s oranzovymi pruhy, takze dalsi potiz.. Popisu ve slozce o jablonich, treba zase poradite:-) LK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika