Tvar špičák



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?)
11.11.2023 13:53

Vím, čurám proti větru ale vypisovat odrůdy do kterých byl genetickým inženýrstvím vpraven gen vf nebudu.Zadejte si do vyhledavače vf a dozvíte se víc.Totéž platí o GMO a zjistíte, kukuřice s upravenými geny se u nás pěstuje.Ještě je jedna metoda genetické úpravy protože gen vf byl prolomen, asi jej čeká zřejmě stejný osud..Příroda nemá ráda, pokud člověk mění její genetickou výbavu.Často na netu procházím zahraniční weby o jablkách.A co se nedovím, sice velmi opatrně ale proslýchá se u odrůdy Cosmic Crisp že je už opravdový produkt GMO.Měl jsem možnost si jej vysadit ale po těchto informacích jsem jej odmítl.Také jsem na některých stránkách šlechtitelských firem zaznamanal informace o jejich vyšlechtěné odrůdě kde zdůrazňují, že jejich nová odrůda není GMO ale naopak produkt klasického křížení.Proč asi.Zřejmě to genetické inženýrství není úplně košer.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.11.2023 20:10

Je to marné, pane Waltře, ale marné snad nebudou plody Opálu. Jsou tam i větší. Takový pozdně zimní Sirius má typickou chuť už teď. Ani se nechce věřit, že je to bratr Topazu. Škoda, že jsem zapomněl na Heliodory a další žluté jsou Biogoldeny a Resisty, ale u těchto dvou to nebývá ždná sláva. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 10.11.2023 21:02

Tak jestli získáte pravý Opál, tak yes. Čím větší úrodu mám, tím více mi chutná a na jiné odrůdy už ani nemám chuť. Letos jsem sklidil asi 30 kilo. Nevydržel jsem a část už nechávám v teple dozrát, denně tak 3,4 jablka. Sirius, Orion a Topaz mám ještě uložené v lednici při +3°. Přikoupil jsem ještě Red Topaz na M9. Na jaře bude pokračovat přeroubovávání z nerezistentů na rezistenty. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 11.11.2023 11:38

Tak určitě, rezistence všechno zařídí.Takový fetiš pro komerci.Nerozlišuji jabloně na rezistenty a nerezistenty, je mnoho dalších příčin které ovlivňují kvalitu úrody a stejně by se měli tzv. rezistenti ošetřovat proti základních chorobám a škůdcům.Rozlišuji kvalitní a nekvalitní odrůdy ale hlavně pestrost chutí.Nechci se v tom pitvat jen bych doporučil publikaci viz.příloha.Tam je vše o ochraně zahradních kultur.Některé přípravky jsou již z evidence vyřazeny ale obsah je nadčasový.V této publikaci ve vysvětlivkách odborných pojmů je napsáno: Odrůda rezistentni - odolná odrůda, kterou napadají škodlivé organizmy - má proti nim ochranné mechanizmy.Nemyslím si že toto součásní rezistenti stoprocentně splňují.Nemám důvěru k ovoci kam jsou uměle implantovány geny.Snažím se vybírat odrůdy, které vznikly klasickým křížením nebo samovolně v přírodě.Strupovitost není to hlavní co by mě trápilo.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

publikace
publikace
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 11.11.2023 11:58

teď mám pocit, pane Mičurine, že jsem udělal chybu, když jsem se svěřil panu Petrovi o mém záměru na příští jaro. No nic, raději nebudu příště tak upřímný, abych hned nedostal sodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 11.11.2023 12:23

Ale prdlačky pane Waltře, jaká soda.Napsal jsem jen vlastní názor na tvz.rezistenci kterou se pořád někteří ohánějí jako na spasení ovocnařiny.Pravda je trochu jinde než se lidem podsouvá.V každém druhém článku se používá samá rezistence.Je to pouze komerční manipulace s lidmi.Nedávno paní uváděla jak vybírala Lipno dle rezistence na strupovitost.Výsledek, znetvořené plody na hořkou pihovatost.Nic není tak jednochué jak se rádo uvádí.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 11.11.2023 12:47

vzhledem k tomu, že postřiky proti strupovitosti jsem zatím na mých stromcích neprováděl, vidím zcela jednoznačný rozdíl mezi odrůdami rezistentními a nerezistentními. A s některými staršími nerezistenty se dokážu rozloučit, aniž by mě to mrzelo, jako např. s Mac Intosh, Gloster, Starkrimson, Spartan, Melrose. Místo nich dám Allegro, Merkur, Topaz, Red Topaz, Opál, Orion, Bonita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 11.11.2023 12:27

Do kterých odrůd ovoce /jabloní/ byly uměle implantovány geny? Něco takového není v EU povoleno. 

Nerezistenty jsem na chalupě na Vysočině /cca 600 m.n.m/ dávno zrušil, tlak strupovitosti byl obrovský, nedalo se to "ustříkat". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 11.11.2023 13:53

Vím, čurám proti větru ale vypisovat odrůdy do kterých byl genetickým inženýrstvím vpraven gen vf nebudu.Zadejte si do vyhledavače vf a dozvíte se víc.Totéž platí o GMO a zjistíte, kukuřice s upravenými geny se u nás pěstuje.Ještě je jedna metoda genetické úpravy protože gen vf byl prolomen, asi jej čeká zřejmě stejný osud..Příroda nemá ráda, pokud člověk mění její genetickou výbavu.Často na netu procházím zahraniční weby o jablkách.A co se nedovím, sice velmi opatrně ale proslýchá se u odrůdy Cosmic Crisp že je už opravdový produkt GMO.Měl jsem možnost si jej vysadit ale po těchto informacích jsem jej odmítl.Také jsem na některých stránkách šlechtitelských firem zaznamanal informace o jejich vyšlechtěné odrůdě kde zdůrazňují, že jejich nová odrůda není GMO ale naopak produkt klasického křížení.Proč asi.Zřejmě to genetické inženýrství není úplně košer.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 11.11.2023 14:16

No a jak se dalo čekat mainstream na on.line opět úřaduje.Podsouvá, zesměšňuje, překrucuje, bagatelizuje a nálepkuje.Lidská ubohost nezná mezí i když má na začátku jména Mudr.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.131 (?), 11.11.2023 14:47

Pane Mičurine, odrůdy s rezistencí na strupovitost nejsou rezistentní na hořkou skvrnitost a na mšici. Tak proč sem tu nevědomou paní s Lipnem taháte?

Když obchodník napíše na šunku "bez lepku", taky za tím vidíte nějaké spiknutí šunky s lepkem?

Dále, že se tu může pěstovat kukuřice s odolností proti zavíječi kukuřičnému je veřejná informace, ale mezi lety 2016-2019 to zhaslo a skončilo. Kvůli odporu kupujících nechtějí GMO ovoce ani obchodníci v USA.

Různé jabloně odolávájí částečně, nebo úplně strupovitosti různými mechanismy (geny). Genetickými rozbory byly určeny některé geny a při šlechtění nových odrůd postupují ty, které mají gen odolnosti, nejlépe vícero genů. Takže místo cílené manipulace nastupuje metoda třídění přírodních kříženců.

Přeju krásný den a na spiknutí nevěřte, Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika