Třešně - jak chránit před špačky?



host - 2.73 (?)
5.6.2015 22:20

Já nevím, co to s těmi špačky a vlastně i jinými ptáky je. Sežerou kde co. Pamatuji v 80. létech u babičky byly obrovské stromy třešní a na nich plno plodů.Trhali jsme je od června do srpna, až jsem třešně skoro nenáviděl. Špačci nikde nebyli. Minulý týden na poli létaly stovky špačků. Je to hnusný a "uřvaný" pták. Nechápu, proč je chráněný...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 225.23 (?), 2.6.2015 15:45

Pokud byly jenom drozdy tak jsem mel aspoňč za 5 litrový kýbl, ale letos se tu objevili škorce -špačky, ty to sežrali všechno jenom takové bledule zustali, co ted, opílit trešeň aby se na ni vešla síť, nebo skusit pozdný odrudu napr. Van, pak už toho bude hodne aj jinde a nezamerí se jenom na trešne, jinak na jiné ovoce my nejdou, maliny,jahody, slivky,ani na broskev, jabka,jenom ne trešne.,svine, pomohla by vzduchovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 2.6.2015 19:18

na mlade burlaty dcera koupila sítě a koukam jak plody řídnou a jak nějaká zružoví už jí vnoučata uloví a jsou nadšený že mají svoje třešně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.10 (?), 5.6.2015 10:21

Letos jsou špačci nějací nedočkaví. Loni opravdu trhali třešně v největší zralosti, letos je sbírají ještě zelené. Mám otrhané zelené třešně na záhonech vzdálených od třešně 20 m. Dnes ráno sbírám jahody a koukám špačci na rybízech, narůžovělých, zelených, kyselých. Tak to jdu zkontrolovat a střapce už jsou zpoloviny otrhané. Loni se rybízů ani nedotkli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.122 (?), 5.6.2015 10:33

U nás na vsi jsou daleko v polích výborné velmi staré třešně, které jsou netknuté lidmi i ptáky. Moc to nechápu, protože nám zahradu taky devastují ptáci, ale napadla mi jedna věc. Kolem těch stromů je spousta planých třešní osypaných malými plody které zrají dřív než ty roubované. Jedna se dokonce pod vahou plodů vloni zlomila. Možná jdou nejdřív po těch malých a pak už prostě nemůžou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 250.122 (?), 5.6.2015 10:35

Ještě jeden obrázek z loňska


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 31.10 (?), 5.6.2015 11:36

O takových třešních si mohu nechat jen zdát, za 3 roky jsem měla cca 20 ks ještě zcela nezralých třešní ze tří desetimetrových stromů. Ach jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 5.6.2015 11:42

Dobře načasujte dovolenou, rozbijte pod stromy stanové městečko a určitě si úrodu uhlídátewink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.10 (?), 5.6.2015 16:01

Já u nich bydlím, dívám se na ně z okna, už přestává fungovat i tleskání. Přímo pod jejich korunami se pasou 4 koně a na kmeni sedí alespoň jedna z koček... A navíc jak dlouho je hlídat, když je sklízí už teď zelené???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.73 (?), 5.6.2015 22:20

Já nevím, co to s těmi špačky a vlastně i jinými ptáky je. Sežerou kde co. Pamatuji v 80. létech u babičky byly obrovské stromy třešní a na nich plno plodů.Trhali jsme je od června do srpna, až jsem třešně skoro nenáviděl. Špačci nikde nebyli. Minulý týden na poli létaly stovky špačků. Je to hnusný a "uřvaný" pták. Nechápu, proč je chráněný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 5.6.2015 23:26

Většina vysokokmenných třešní, s velikým objemem plodů už je navždy v ovocném nebi. A to ptactvo má hlad...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika