Třešeň v kontejneru



host - 143.205 (?)
16.11.2009 9:06

Mohla by z ni byt pekna bonsaj. V pomeru k podzemni korenove casti udrzovat nedzemni casti. treba i pokvete.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 15.11.2009 19:18, zobrazeno: 7504x
Jak dlouho se dá "udržet" třešeň v kontejneru? Co s ní v průběhu zimy? Má někdo zkušenosti? Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 15.11.2009 23:32

Pro všechny rostliny v kontejnerech nebo v květináčích, které zimují venku, je nejlepší na zimu nádobu zapustit do země a dát nad kořeny mulč. Pokud to z nějakých důvodů nelze, je třeba nádobu důkladně zabezpečit proti promrznutí (sláma, bublinková folie ap)           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 16.11.2009 9:41
Děkuji za odpověď a mám ještě dotaz. Jak by se s tím vyrovnala pokud by nezimovala venku a byla za sklem v teplé místnosti (jednu, max dvě zimy, do doby vysazení ven), nebo v chladu (+ 10-15 stupňů) ale nepříliš na světle. Jedná se mi o to, že mám třetím rokem na zahradě třešeň Kordia, která se letos po druhé ukázala. Prozatím moc plodů neměla ale roste velmi bujně a já z její velikosti mám poněkud obavu. Chystám se ji celkově "zmenšit" s ohledem na budoucí úrodu. Má nasazeno velmi slušně na květ, bohužel však není samosprašná. Proto bych ji chtěl zhruba za 2-3 roky nahradit jinou, samosprašnou a méně vzrůstnou odrůdou. No a tu bych rád prozatím uchovával v kontejneru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 16.11.2009 11:05

Kdysi jsem zkoušel jako bonzaje pěstovat různé naše stromky trvale v místnosti. Žádný nepřežil, ty naše stromky asi opravdu potřebují přes zimu vegetační klid. Ale třešeň jsem nezkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 16.11.2009 12:23
Asi bude nejlepší vykopat jámu a i s kontejnerem zapustit na zimu do země.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 17.11.2009 1:45

Pane Mirku, pokud pak chcete dát novou třešeň na místo staré (i když tam byla jen krátce), je potřeba vyměnit zeminu - peckovina po peckovině se sázet nemá, neroste potom. Nemáte možnost ji hned zasadit někam jinam? Ony totiž stromky nejvíc rostou právě tak ty tři roky, co ji chcete mít v květináči, také starším stromkům pak trvá déle, než pořádně zakoření a začnou růst.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 17.11.2009 7:53

Bohužel nemám jiné vhodné místo, pokud by zvolená odrůda nedosahovala velikosti broskvoně. Paní Lído máte zkušenosti s málo vzrůstnými a samosprašnými odrůdami? Děkuji a přeji hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 17.11.2009 23:22

Pane Mirku, když jsem si pořizovala třešeň, tak teprve začínaly s menšími korunami. Mám Van, ta je cizosprašná, ale v okolních zahrádkách zatím nějaké třešně jsou, plodí bohatě a je výborná. O podnoži vím jen to, že je málovzrůstná, nic víc. Stromek po více než 10-ti letech má korunku šířky tak 2,5 a výšky asi 2,5-3m, takže se pohodlně češe. Kdybych si pořizovala třešeň dnes, volila bych podobnou, ale raději samosprašnou (co když to sousedé vykácí?).           Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 16.11.2009 9:06

Mohla by z ni byt pekna bonsaj. V pomeru k podzemni korenove casti udrzovat nedzemni casti. treba i pokvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika