Třešeň prořez



host - 91.196 (?)
15.9.2023 6:56

Zadavatelko, můžete, prosím, poskytnout fotky celého stromu, pohledů z více směrů? Pokud jste z okolí Kroměříže, tak se Vám na Vaši třešeň rád podívám osobně. Pokud jsou na řešeném stromě suché větve-i tenké, malé, tak alespoň ty je vhodné odstranit ihned, SPCH.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 242.214 (?), 13.9.2023 16:36, zobrazeno: 1277x
Dobrý den, můžu tuhle změť větví dát ještě nějak někdy do pořádku. Nebo už to mám nechat být a nic neřezat?
Větve k prořezu
Větve k prořezu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 13.9.2023 18:08

Tak učíme se celý život, záleží, jakou představu o pořádku máte Vy, já to za složité a nemožné nepovažuju, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.214 (?), 14.9.2023 19:47
Mě jde o to jestli strom nezačne vrůstáním těch větví jedna do druhé přes třetí trpět. Zahradu jsme podědili. Doma jsem byla zvyklá na jinou péči o stromy. Byli jak z knížky 😁. Třešeň plodí a hodně. Jen jsem jí chtěla trochu upravit, ale kdyby jí to uškodilo, tak jí všechny větve nechám jak si to vymyslela. Ty dvě spodní jsem chtěla pryč a nechat jen tu horní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 9.142 (?), 14.9.2023 20:01

U takového stromu to "trochu" nejde. Jak jsme psali, můžete co rok odříznout jednu nejhůře postavenou větev při sklizni, ránu zatřít. Nějaký detailní řez se tu dělat nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 15.9.2023 6:56

Zadavatelko, můžete, prosím, poskytnout fotky celého stromu, pohledů z více směrů? Pokud jste z okolí Kroměříže, tak se Vám na Vaši třešeň rád podívám osobně. Pokud jsou na řešeném stromě suché větve-i tenké, malé, tak alespoň ty je vhodné odstranit ihned, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 9.142 (?), 13.9.2023 18:34

Ano, jednoduše řezem napříč kmene co nejníže u země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.185 (?), 13.9.2023 19:37

Typicky zlá reakce od PP., která se dala čekat. Copak mu třešeň nerodí a neprosperuje? Proč mu radíte její likvidaci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 13.9.2023 19:47
Podobně tvarované stromy najdete i v zámeckých parcích a zahradách tam to neřežou. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 9.142 (?), 13.9.2023 20:08

Neberte to tak tragicky, byla to nadsázka. Jedná se o starý, možná přestárlý strom. Co na něm chcete podle dotazu "dávat do pořádku?". A určit postup z takové fotky? Tazatel může při sklizni odřezávat celé větve poměrně dlouhá leta ale nijak radikálně to do pořádku nedá. Když bude chtít mít strom "v pořádku" musí zasadit nový a precizně jej zapěstovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 13.9.2023 20:15
Pokud bude odřezávat léta větev po větvi se zralými třešněmi, tak to bude v pořádku a mezi tím mu jinde může narůst nový stromek. Pokud ta třešen teda plodí a nemá nějakou jinou chorobu. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika