Třešeň bez listů i květů II



host - 43.70 (?)
1.5.2012 8:16

Ale nejdůležitější je zasadit stromek do kvalitní zeminy a v době sucha jako nyní pravidelně zalévat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 234.111 (?), 29.4.2012 16:08, zobrazeno: 3343x

Dobrý den,

tak na radu jsem třešeň vykopala, zkrátila kořeny, zjistila jsem, že jsou bílé, i nově rašící kořínky se vyskytly. Nechala jsem jí 2 dny ve vodě a zasadila..za jak dlouho můžu čekat nějakou "akci?" Je tedy šance že třešeň žije a přežije?

Děkuji, Nováková

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 29.4.2012 16:23

Šance je vysoka, během čtrnacti dnu až měsice by se měla opravdu probudit a zazelenat se.Rozhodně by jsem ale nedoporučoval začit s hnojenim, zalevat pouze vodou, jen pokud by se probudily i květni pupeny a třešinka se rozhodla kvest, tak k hnojeni použit listove kapalne hnojivo.neni žadna zavada pokud by se plně rozjela až v přištim roce, ale listovou čast by měla a musela vytvořit už letos.Někdy se stane, že si stromek rozmyšli v jakem novem prostředi se ocitl a trva mu to i vegetačni rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.111 (?), 29.4.2012 16:36

Moc Vám děkuji!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.70 (?), 1.5.2012 8:16

Ale nejdůležitější je zasadit stromek do kvalitní zeminy a v době sucha jako nyní pravidelně zalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 24.5.2012 16:18

To je sice pravdou a je to lepši, a většina majitelu to i děla, ale nemusi to byt pravidlem.I v puvodni pudě na mistě vykopane většina stromku vyraši a roste.U puvodni zeminy je lepe ji nechat "vyvětrat" na hromadě vedle do druheho dne.Zarazit kolik k uvazani, podsypat cca 10-15 cm zeminy tu prolit vodou, ke koliku přiložit stromek nevazat jen přidržovat a přisypavat zeminu a pruběžně zalivat, Vrchni vrstvu nechat suchou, jen z toho duvodu aby se zemina kolem kminku a koliku mohla řadně přišlapnout ,vazat uvazkem až nasledujici den po slehnuti pudy, nejlepe osmičkovym volnym uvazkem.- V prvnim roce je tež dobre u nove vysadby udržovat holy uhor kolem kminku dle obvodu korunky.Stromek v počatcich nema bojovat nejen s plevely ale ani s travnikem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 24.5.2012 21:29

Měl bych dotaz. Jak veliká je asi koruna? K zakráceným kořenům patří i zakrácená koruna nebo větve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika