Samosprašná třešeň nebo ne



Stránky: 1,  2   
host - 103.251 (?) 
5.2.2012 14:24, zobrazeno: 23784x

Dobrý den, kterou samosprašnou třešeň byste mi doporučili, aby byla chuťově dobrá a unikala vrtuli třešňové? Nebo je lepší zasadit např. burlat, karešovu? Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.235 (?), 6.2.2012 8:48

To záleží také na okolním porostu.Mám sólo Kordii, vroubovaný opylovač VAN na ní uschnul a Kordie plodí dál.Vedle stojí višeň Erdi Bötermö,která kvete současně. Kordie si každý cení. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 6.2.2012 8:55

Vrtuli uniknou jen skoré třešně. Nejchutnější jsou ale pozdní chrupky a ty jsou napadány všechny. Jestli v okolí rostou třešně, není třeba se orientovat pouze na samosprašné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 151.9 (?), 6.2.2012 21:48

Keby som dnes kupoval prvý stromček čerešne do záhradky, rozhodne kúpim samosprašnú sortu. Pri spoliehaní sa na "susedov" totiž pri cudzoopeľivej odrode nemusíte mať šťastie na toho správneho špecifického opeľovača a mladá čerešnička Vám každý rok prinesie iba hrsť plodov. Takto mi dlhé roky nerodil strom Kordie, až do okamihu, kedy zakvitol opeľovač Hedelfingenská navrúbľovaný do koruny. Pritom obidvaja susedia oproti cez ulicu majú obrovské staré čerešne. Vzdialenosť do 50 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.170 (?), 17.5.2013 8:40

Dobrý den, zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti se samosprašnými odrůdami. Zatím Grace Star, Sylvie a Sunburst u nás pohořely s plodností oproti cizosprašným odrůdám.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.5.2013 9:39

Už jsem to psal v jiném příspěvku, Samba na G5 kvetla jako divá a na stromku zůstalo akorát tak velký kulový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.66 (?), 17.5.2013 11:19

Jestli to nebude tím, že NENÍ samosprašná. Doporučuji se podívat na www stránky ovocné školky Schreiber (schreiber-baum.at) a najít si tam tabulku s odrůdami třešní a jejich opylovači. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.5.2013 16:08

Já si o ní našel že je ČÁSTEČNĚ samosprašná už v době kdy jsem ji kupoval a tuto informaci jsem nalezl i uvedených stránkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 17.5.2013 13:58

Mám zkušenosti s odrůdami Stela a Lapins. Plodnost je stejná jako u cizosprašných odrůd. Stela kvalitou plodů pokulhává, Lapins je dobrá třešeň. Ostatní nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.143 (?), 30.6.2014 10:56

No nevím, zatím mě Lapins nepřesvědčil, je to spíš "sladkovišeň". Je zajímavé to, že všude se píše - chuť je sladká. Plody má pěkné, ale chuť nic pro mě. I plně vyzrále - "černé" jsou hodně navinulá, aroma ujde. Letos dozrál o 12 dní dřív než před rokem. Průměrná hmotnost je 8 g. Je do velmi vzrůstná odrůda, i když je na Coltu.

Lapins
Lapins
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika