Roubování špendlíků



host - 6.16 (?)
17.3.2010 10:22

Pokud ta Vaše "bluma mirabela" je žlutá a kulatá, bude se jednat pravděpodobně o mirabelku nancyskou. Je běžně k dostání.Objevují se i jiné odrůdy mirabelek.Zakoupením nového stromku budete mít jistotu, že si za pár let pochutnáte.Roubování slivoní už patří mezi umění, i když jsou lidé, kteří to bravurně zvládají. (já to nejsem)

Špendlík je něco jiného.Má tvar švestky.A to čemu všichni říkáme špendlík a roste to v křoví u cest, taky ne. Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 20.98 (?), 16.3.2010 22:08, zobrazeno: 10328x
Zdravím zahradníci a zahrádkáři, jakožto laik-teoretik se chci zeptat na špedlíky(bluma mirabela, myslím). Chtěl bych si naroubovat/očkovat své oblíbené špendlíky, které nevídanou rychlostí z okolní krajiny mizí a tak jsem si vybral X let starý strom bůh ví jaké odrůdy, ale ty plody prostě miluju!! Tak k otázkám, na co se dá špendlík naštěpit a jaký způsob štěpení mám zvolit, který je optimální? Děkuji za rady PD
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 16.3.2010 22:40

Dobrý večer,

špendlík poroste na ledasčem - myrobalán, semenáč špendlíku, Wangenheimovy, durancie, zelené renklódy, dále různé odkopky švestek, durancií atd. atd. Kvůli šarce bych ovšem volil radši nějaký ten semenáč - asi myrobalán. Nejjednodušší metodou je kopulace, popř. v létě naočkovat.

Zrovna o víkendu jsem rouboval na 5 myrobalánů špendlík, tak se uvidí. Mé rady ovšem berte s rezervou - jsou zde odborníci, kteří Vám jistě mnohem lépe poradí.;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.16 (?), 17.3.2010 10:22

Pokud ta Vaše "bluma mirabela" je žlutá a kulatá, bude se jednat pravděpodobně o mirabelku nancyskou. Je běžně k dostání.Objevují se i jiné odrůdy mirabelek.Zakoupením nového stromku budete mít jistotu, že si za pár let pochutnáte.Roubování slivoní už patří mezi umění, i když jsou lidé, kteří to bravurně zvládají. (já to nejsem)

Špendlík je něco jiného.Má tvar švestky.A to čemu všichni říkáme špendlík a roste to v křoví u cest, taky ne. Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 17.3.2010 10:23

Někdy přebývá semenáček broskvoně.I na něm špendlík poroste.Jeho dlouholetost pojistím "utopením" naroubované části tak, aby zapustila pravé kořeny.   AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.98 (?), 17.3.2010 18:47
Děkuji moc za rady! PD
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 18.3.2010 18:49

Jen pro "inspiraci" - roubování po "americku" za pomoci kladiva, šroubováku, odlamovacího nože a dalších pomůcek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.183 (?), 26.3.2010 16:14

Tak pokud se někdo tím videem nechá inspirovat a bude se snažit stejným způsobem roubovat švestky a meruńky,... :-)     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika