Řez třešně - dvoupatrová koruna



host - 248.124 (?)
25.2.2014 18:00

Už roky mám Van, také bez terminálu - po výsadbě zaschl a i když jsem se ho snažila nahradit mladým výhonem, nepovedlo se. Takže koruna zůstala dutá - kotlovitá, z jednoho místa. Zatím tam nic nedělá, žádný problém. Klejotok mám ale téměř od prvopočátku asi 25cm pod místem dělení, nevím, jestli to je tou korunou z jednoho místa. Neteče moc, rána se ze stran zavaluje. Jinak třešeň plodí dobře, Uvidím, jak dlouho vydrží...   Lída


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 25.2 (?), 6.8.2014 18:32

Ano Wimpi, Třešen opravdu o kotlovitou korunu netvoří, ale tu netvoří ani merunka. V podstatě se dá říci, že kotlovitá koruna je umělým tvarem. Ale není na závadu.  Nezlobte se ale většinou moderní pomalu rostoucí podnože nemají takovou životnost jako vysokokmenné ovocné stromy. A pokud se jedná o založení nového terminálu, nikdo se zde nezminuje o nejjednodušším zpusobu využití odskočeného svisle rostoucího vlku který á v následujících letech terminal nahradí. Podobných příkladu v nových výsadbách stromořadí poničených vandaly znám v okolí několik.  Jinak souhlasím s tím, že spodní patro u peckovin by mělo býát 75 - 100 cm minimálně nad zemí a v prvních dvou letech se to dá tvarovat podpěrou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 6.8.2014 20:18

O tom jsem se zmiňoval při zadání tématu. Zadavatel však terminál nevyvázal a ptá se na řez. Předpokládám tedy, že ŠV třešně zamítl.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.124 (?), 25.2.2014 18:00

Už roky mám Van, také bez terminálu - po výsadbě zaschl a i když jsem se ho snažila nahradit mladým výhonem, nepovedlo se. Takže koruna zůstala dutá - kotlovitá, z jednoho místa. Zatím tam nic nedělá, žádný problém. Klejotok mám ale téměř od prvopočátku asi 25cm pod místem dělení, nevím, jestli to je tou korunou z jednoho místa. Neteče moc, rána se ze stran zavaluje. Jinak třešeň plodí dobře, Uvidím, jak dlouho vydrží...   Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.124 (?), 25.2.2014 18:02

ps - na té fotce to není vidět, ale má tři kosterní větve.       L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 24.2.2014 18:10

Takto vypadají vřetena, které jsem s Ch. Norrisem a partou důchodkyň zapěstovával z podobně kvalitního materiálu. V


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 24.2.2014 18:18

Můžete postupovat i jak Vám radili.Ale taky můžete ponechat celou větev č.5,přivázat, ostatní ostříhat a budoucí korunku tvarovat z toho, co naroste v létě.Jinak, docela dobrý stromek, hezké přírůstky.Je vidět, že se mu daří a určitě stvoříte třešínku jako lusk.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 24.2.2014 18:21

Jo, ta osmička už je dost silná, možná i jiné.Kdybyste ji stříhal, zkuste Zahnův řez.Návodů je tu spousta.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.54 (?), 24.2.2014 21:46

Stando, děkuju za vloženou fotku Vámi zapěstovaných vřeten. Hned je dobrá představa, jak takové vřeteno může vypadat (lepší jedna fotka, než tisíc slov).

Ale přece jenom ve mně hlodá červíček pochybností: předtím jste uváděl stáří stromků jako 14-36 let. /Těšil jsem se na 36 letou vyzrálou whisky a Vy jste nám nalil sedmiletou :-(. /

No nic...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 24.2.2014 21:57

Obávám se, že fotky vřeten nepochází od Standy, ale jsou dílem jiného účastníka diskuse. Pan Standa přece avizoval široké převislé tvary, nikoli vřetena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.54 (?), 24.2.2014 23:00

No to přece nemohou být fotky od někoho jiného, když Standa výslovně uvádí, že je zapěstovával on - ledaže by si z nás tropil šašky :-)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika