Ochrana třešní před ptactvem



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 2.73 (?) 
1.9.2014 20:37

Jako kluk jsem jezdíval k babičce na Odersko. Stromů s třešněmi tam bylo plno a špačci žádní. Celé léto jsem jen trhal třešně, které postupně dozrávaly. Nyní mám na zahradě pár stromů třešní a např. odrůdu Rivan jsem u stromu starého 8 let ochutnal 2 x. Ptáci vše požerou. Kanadské borůvky musí být dokonale zasíťované, aby je kosi všechny nepožrali. Nežerou ale jen bobule, ale i semena vyzobávají ze záhonů či klíčky kukuřice, hrachu. Buď jsou ptáci přemnoženi nebo změnili sortiment. Dříve takové problémy nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.9.2014 8:55

Sortiment ptáci asi nezměnili. Ale stromy od silnic zmizely, na řepce a solárních elektrárnách se moc nenapasou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zdenek2 - (12) - 155.208 (?), 15.11.2014 8:26

Mám třešeň tu nejranější Rivan a plody musíte jíst pokud máte chuť nedozrálé protože nedozrají a zmiznou i do druhého dne-ptáci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika