Mačkáte 100% plodů třešní v kvasu?



host - 151.252 (?) 
6.7.2011 16:11, zobrazeno: 3165x

Dělal jsem opakovaně třešnový kvas a dřevěným tloukem jsem ručně část cca 50% třešní rozmáčkl až byl kvas dokonale tekutý a logicky zbytek třešní se ve ztekuceném kvasu dřevěnému tlouku úspěšně vyhýbal.Nakonec jsem ještě na vrchu kvasu třešně rozmačkal rukou, aby na přístupu vzduchu byla jen břečka.

Jde mě o to zda cukr prokvasí i v nerozmáčklých třešních? Já myslím že ano, minule jsem postupoval stejně a výtěžek z 100L kvasu bylo 8L 51% třešnovičky...

A máte někdo trháním zváženo kolik průměrně z průměrně vzrostlé třešně(vysokokmen, polokmen) sklízíte třešní? Já trhal na vysokokmenech a protrhával jsem hlavně z jihu a vrcholů větví ty nejpřezrálejší třešně(už praskající a nebo hnijící místy) a bylo z každého stromu jen cca 50kg.Odhadem se dá vyvodit že celková úroda na mých třešních je cca 100-150kg na stromě.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.7.2011 16:47

S prokvašením nerozmačkaných třešní si nedělejte starosti, prokvasí bez problémů. Důležité je, aby kvas byl co nejdřív tekutý a bez vzduchu mezi plody. 
   Rozdíly ve velikosti a plodnosti třešňových stromů v závislosti na podnoži, odrůdě, poloze, ale hlavně kvalitě půdy - její propustnosti, vlhkosti hloubce a obsahu živin, jsou obrovské. Nelze je porovnávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika