Co napověděla letošní třešňová sezóna?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 155.11 (?) 
15.6.2018 19:56

Dnes jsem ještě natrhal misku Granátu, z asi 50 třešní jediná s malým červíkem. Ty červivé před pár dny byly z vyšší, více teplé a prosluněné polohy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 33.10 (?), 15.6.2018 22:12

Taky mam odrudu Granat  asi 7 roku starou   velmi vysoke  prirustky    ale jen malo plodu    o par metru asi 10m mam starou odrudu VAN  VAN   ta je obsipana plody   pri zavarovani zadny  cervik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.225 (?), 16.6.2018 8:57

U nás u Brna třešně a višně musím stříkat každý rok, letos jsem taky stříkal a přesto je tam občas červ, i dnes je vidět vrtuli jak leze po plodech. Tady moc třešní není, lidi ze zahrad vše vykáceli vysadili okrasné stromy a zaseli trávu, teď jen jezdí po zahradě se sekačkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.89 (?), 16.6.2018 15:53

Aj u nás neďaleko Prešova už dozreli všetky čerešne, ktoré pestujeme-Burlat, Karešova, Techlovan,Kordia, Napoleonova,dozreli už aj prvé naše višne Erdi Botermo, tie mame iba malý stromček a začínajú dozrievať ďalšie Ujfehertoi furtos, na tých sa ukazuje pekná úroda.Máme 2 stromy jeden zakúpený na mahalebke a druhý, vlastná výroba na vtáčnici.Rodia v podstate rovnako, vtáčnica začína dobiehať mahalebku, v raste aj rodivosti a zdá sa mi, že ju aj predbehne. Veľká úroda čerešní, najviac zarodil Burlat, bol doslova obsypaný plodmi, ktoré sme jedli asi 3 týždne asi od polovice mája až takmer doteraz.Z ostatných odrôd bola dobrá aj Karešova ale najlepší bol jednoznačne Techlovan veľké plody, výborna chuť krásny vzhľad.Vysoké teploty urýchlili dozrievanie neskorších odrôd a tiež bolo pomerne málo plodov červivých.Dosť ma sklamala Kordia, tie vysoké teploty jej zrejme neprospievali, veľke plody, pekné ale chuťovo nevýrazné a tiež pomerne veľa hnila. Techlovan mám na viacerých stromoch, pomerne málo plodí, zrejme potrebuje dobré opelenie. Zo stromu starej čerešne po zmladení a naštepení asi 7 odrôd čerešní mal Techlovan po asi 3 rokoch najväčšiu úrodu s najväčšími plodmi a najlepšou chuťou. Plody mali hmotnosť asi 12-13 gramov niektoré až 14-16 gramov.Prikladám obrázok vybraných plodov Techlovanu, najväčší mal 16 gramov. S pozdravom

afer


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika