Brouci na třešni



host - 198.107 (?)
9.6.2008 19:41

Hmmm, chemii nefandím, navíc jde o hektarový pozemek a brouci jsou všude... a za chvíli nebudou...

Vygooglila jsem, že prý vápnění zlikviduje ponravy, nemáte zkušenosti?Spíš mi jde o to, zredukovat počty...

Martina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
zuzaja - (1) - 224.1 (?), 9.6.2008 10:43, zobrazeno: 16531x

Letos se mi neurodí žádné třešně - ač třešeň v pořádku odkvetla, nyní začaly šošolky listů a nové plody zasychat, na některých listech jsou rezavé skvrny a díry, plody jsou zaschlé a obalené jakoby hnědou kožovitou plísní. Na celém stromě jsou tisíce brouků. Poradíte, co s tím, aby se to příští rok neopakovalo? Dík

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.107 (?), 9.6.2008 12:22

Brouk je chroustek letní, přezimuje v larválním stádiu v zemi a bohužel poslední dvě zimy mu hodně přály.Také ho mám úplně všude a listy dírkované a taky nevím, co s ním... naštěstí za pár dnů už zmizí a zůstane po něm jen památka v podobě "krajkoví"...a za rok ho máme zase zpátky :(

Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 9.6.2008 13:31

Brouk se jmenuje Listokaz zahradní Phyllopertha horticola. S chrousty a chroustky je příbuzný, ale podstatně menší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.107 (?), 9.6.2008 18:21

Aha, tak dík moc... byl mi určen jako chroustek, tak jsem dál nepátrala... takže listokaz... máte ponětí co s ním?

Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.34 (?), 9.6.2008 18:37

Odpověď na položenou otázku  "co s ním" je velmi jednoduchá: pokud se jich opravdu chcete zbavit - pak jedině postřik insekticidem - nějakým jedovatým přípravkem proti žravému hmyzu. Je jich opravdu nepřeberné množství, takže žádný jmenovat nebudu. Pamatujte však na ochrannou lhůtu mezi postřikem a konzumací, na Vaši ochranu při postřiku...

Opakovat se to ovšem bude každoročně, tu více, tu méně; i když je vyhubíte u Vás, nalétnou k Vám odjinud.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.1 (?), 9.6.2008 19:33

díky za odpověď, chemicky je likvidovat nebudu, už stejně není co zachraňovat. Víte někdo, co je to za tu "plíseň" na plodech, nebo je to taky kvůli těm broukům?

Zuzka J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 198.107 (?), 9.6.2008 19:41

Hmmm, chemii nefandím, navíc jde o hektarový pozemek a brouci jsou všude... a za chvíli nebudou...

Vygooglila jsem, že prý vápnění zlikviduje ponravy, nemáte zkušenosti?Spíš mi jde o to, zredukovat počty...

Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.188 (?), 10.6.2008 13:19

Nemohlo by se jednat o moniliovy uzeh? Soudim podle fotky zaschle vetvicky, pokud se na napadnutych vetvich vyskytuji kapky pryskyrice mohlo by to byt ono, jakkoliv na tresnich neni vetsi napadnuti bezne. Mechanickou ochraou je peclive odstranovani napadenych vetvicek.

           Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 51.150 (?), 10.6.2008 20:06

Presne to isté som mal minulý rok, ale len na mladej čerešničke, na starých nie. Domnievam sa, že výskyt chrobáka súvisí aj s tou pavučinou, aj s hnitím plodov, mal som to tiež. Prakticky som došiel o celú úrodu na stromčeku, cca 2kg čerešní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.89 (?), 26.8.2008 15:59

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co má na svědomí vyžraná kolečka v listech třešně.žádného brouka sem na stromě nenašla. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika