Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

No kdysi jsem viděl tabulku a tam u rozkvetlého květu jabloně byla udávaná jako kritická teplota  -3,9°C. Řekl bych, že teplota do -3°C je v pohodě(až na třešně  - kritická -2,2°C). Záleží na délce trvání mrazu, kolik těch mrazů je, na vlhkosti vzduchu, i na tom jak rychle se otepluje po východu slunce. Kdesi jsem četl, že skokové oteplení po nočním mrazu zničí květy víc než pozvolné. Dále záleží na odrůdě. U nás bylo tento týden téměř -6°C a výsledky jsou takové: třešně -  kaput, ty ani nevykvetou, pupeny zůstaly zakrnělé, slivoně -  co jsou v květu na 90% v pohodě, až na brzy kvetoucí myrobalány, ty 95% černé, jabloně, hrušně -  zaleží na odrůdě, ty které jsou více narašené ve stádiu narůžovělých poupat, tak jsou částečně poškozeny -hlavně středové (Quinte, Prima, Charlamovsky, ty které budou kvést později jsou OK, broskve v květu většinou OK, Rybíz otevřené květy částečně zmrzlé. Ovšem zelený květ ještě neznamená, že přežil. Může být nachládlý a malý plůdek upadnout později. Zajímalo by mne, kolik vydrží rozkvetlý květ zimolezu kamčackého. U nás kvetl při teplotě -9°C a v pohodě.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika