Kmen stromu s kůrou v interiéru



host - 220.182 (?)
12.4.2012 20:52

Měla jsem epyfitní kmen léta v obýváku. Dole kovovou "krabici" s kusem navařené trubky, v trubce zasunutou silnou větev z nějaké zřejmě hrušně, co jsem našla, když ve městě likvidovali jednu zahradu. V krabici dole keramzit a kytky v květináčích, některé lezly po větvi, na větvi platycerium ap.Krabice byla obložená tmavěhnědým dřevem. Větev nebyla ničím ošetřená. Vše to bylo shora zepředu nasvícené a vypadalo to moc hezky. Bohužel fotku nemám a asi před měsícem jsem ho zliklidovala z prostorových důvodů (ale krabici i větev mám schované, kdyby se to ještě někdy hodilo). Větev byla netknutá...  Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 43.140 (?), 12.4.2012 10:37, zobrazeno: 14580x

Chci umístit kmen stromu s kůrou v interieru. Měla bych ho něčím napustit a tím konzervovat? Díky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.4 (?), 12.4.2012 10:52

když ho napustíte, ztratí povrchový vzhled, bude prostě jiný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 62.72 (?), 12.4.2012 12:32

Domnívám se, že pokud byste použila Bochemit nebo Lignofix pro interiér (jsou to impregnace, ne barvy, ředitelné vodou), barva a textura by zůstala stejná. Záleží na tom, zda je dřevo vyschlé (čerstvý kmen toho moc nenasaje) a jakou máte představu. Doporučuji zkusit na kousku.
Posuďte, v jakém stavu je kmen (je něčím napaden, starší = zárodky plísní, hub, možný škůdce) a co může v interiéru ohrozit (dřevěnice, nebo je to novostavba).
Asi bych něčím impregnoval, otázka je, jak hluboko se přes kůru dostanete. Namočení na delší dobu je alespoň částečné řešení, prostým nátěrem se to nikam nedostane. Ale pokud jsem hovořil s firmou, která likviduje napadení dřeva, tak by ty prostředky měly alespoň způsobit to, že vrstva dřeva, do které se prostředek dostane, nebude hmyzu "chutnat". Jak jsem koupil, prodávám. Dělají např. sanace starých chalup, kde je vše ze dřeva.
Důležité je nedat šanci houbám a plísním, které jsou jistě v podobě zárodků ve dřevě přítomny, a také jsou ve vzduchu kolem nás, podmínky se rozvinout. To znamená zabránit, aby dřevo zvlhlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 12.4.2012 20:52

Měla jsem epyfitní kmen léta v obýváku. Dole kovovou "krabici" s kusem navařené trubky, v trubce zasunutou silnou větev z nějaké zřejmě hrušně, co jsem našla, když ve městě likvidovali jednu zahradu. V krabici dole keramzit a kytky v květináčích, některé lezly po větvi, na větvi platycerium ap.Krabice byla obložená tmavěhnědým dřevem. Větev nebyla ničím ošetřená. Vše to bylo shora zepředu nasvícené a vypadalo to moc hezky. Bohužel fotku nemám a asi před měsícem jsem ho zliklidovala z prostorových důvodů (ale krabici i větev mám schované, kdyby se to ještě někdy hodilo). Větev byla netknutá...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika