Jak lisovat rakytník a jeřabinu



host - 133.210 (?)
3.9.2010 18:53
Já lisuji rakytník na starém odšťavovači ETA.Jde to super.Pecky zůstávají celé.Jeřabinu v parním odšťavovači.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 56.218 (?), 31.7.2009 19:49, zobrazeno: 20418x

Poraďte mi prosím jaký lis používáte na lisování nebo odšťavňování rakytníku, jeřabiny, rybízu anebo taky jablek. Chci si vylisovat šťávu na další spotřebu. Nejedná se mi o velké množství, spíše lisování nebo odšťavňování z několika kil. Potřebuji proto tip na něco menšího. Malý ošťavňovač se zanáší. Máte nějaké zkušenosti?

Jindra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.49 (?), 5.8.2009 5:46

Mohu jen říci jak odšťavuji rakytník.Větvičky s rakytníkem zmrazím.Bobule po otřepání do kýble do druhého dne rozmrazí.V mixéru to rozmixuji a přes síto vařečkou přecedím.Slupky se semeny vysuším a používám jako základ pro výrobu oleje.Na rybíz používám mašinu Bosh ProfiMix 44,přikoupil k ní šnekový nástavec na lisování bobulí.Má regulaci na na odpad, že se síto nezanese a ohrádku na šťávu a odpad.Zkusil jsem na tom Boshi lisovat i rakytník, jde to, ale ruční tou vařečkou mi víc vyhovuje.Zdraví Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.210 (?), 3.9.2010 18:53
Já lisuji rakytník na starém odšťavovači ETA.Jde to super.Pecky zůstávají celé.Jeřabinu v parním odšťavovači.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 70.58 (?), 7.10.2010 22:07

A jak rakytník trháte? Nechce se mi ostřihávat větvě jenom kvůli tomu, abych je zmrazil až opadají kuličky. Doroste to? Ruční otrhávání je pracné a teď už jsou i plody měkké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.22 (?), 4.7.2020 14:38

Na trhání rakytníku používám odměrku "minišoufek" z Nutrilonu - držátko do dlaně, bobuli mezi palec a nádobku, přimáčknout a táhnout, vejde se jich tak 5. Nádobu na sběr nosím na šňůrce na krku, průběžně vysypávám.

Franta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika