Založení ovocného sadu



host - 234.202 (?)
17.3.2019 11:11
Mozte rozvinut? U nas mame cca 30 rocne jadroviny nikdy nestriekane a napr. take priesvitne letne vysokokmen nema ani jeden plod cervivy alebo chrastavitost, alebo take ontario v inej oblasti co som tu pridaval foto a 90 percent plodov je cistych, teraz v marci moje najoblubenejsie jablko
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 104.149 (?), 16.3.2019 20:32, zobrazeno: 5452x

Dobrý den,

mám k dispozici pozemek 3000 m2, kde bych chtěla založit ovocný sad. Zajímalo by mě, kolik stromů (jabloně, hrušně, švestky, třešně...), by se na tento pozemek přibližně vešlo a také, jakou zvolit podnož, aby byla praktická na sklizeň, dlouhověká a odolná.

Děkuji všem za rady.

Anna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 16.3.2019 20:51

Dobrý den. Mám pozemek stejné velikosti obdélníkového tvaru a vysadil jsem na něj 125 stromů švestek. Jsem ovocnář a opravdu bych doporučil, ať vám radí někdo, kdo ten pozemek uvidí, nebo se vyzná v mapových podkladech. U takové výsadby je třeba řešit celou řadu záležitostí, které jsou důležité, ale na začátku prací tak třeba vůbec nevypadají. Hodně zdaru! Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.149 (?), 17.3.2019 7:59

Dobrý den pane Stanislawe,

děkuji, určitě se poradím. Kdy jste sad zakládal a jak jste spokojen? Co byste udělal jinak? Udržujete jej častým košením nebo jen dvakrát do roka? Jakým směrem je sad orientován?

Nejsem moc zvědavá? "-)

Anna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 249.134 (?), 17.3.2019 8:33
Zkuste se dostat k publikaci 1000 rád zahrádkářům či Encyklopedie pro zahrádkáře. Vcelku slušně - přehledně, jasně a dle mě i dostatečně stručně 😉 vysvětleny - rozspony stromů (dle druhu), orientace řád, polohové nároky na stromy, i v rámci zahrady. Velikost konkrétního stromu na podnoži (zejména jabloně, či jiných specialit) vám sdělí konkrétní prodejce stromků. Aspoň ti lepší. A je to.☺ Nebo alespoň budete mít přehled, a nebudete u toho jak trumbery.😀 Zdravím a ať se dílo podaří ☺ __K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.225 (?), 17.3.2019 9:04

Anno, hlavně dbejte, abyste sázela na svém pozemku, neboť hranice byly při kolektivizaci rozorány a při vrácení se nové geometrické zaměření nekoná, je drahé.Dále si zajistěte spolehlivý zdroj vody.Je sucho a to oddělává hlavně zakrslejší typy výsadby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.143 (?), 18.3.2019 16:28

Přes pozemkový uřad se dá v extravilánu vyměřovat zadarmo, stačí podat žádost. Sucho víc než zdroj vody ošetří vhodně zvolená podnož. Na takovou plochu je už potřeba rybník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.202 (?), 17.3.2019 9:53
Ja by som sadil na semenacovych podpnikoch a nizsie kmene tvarovat, myslim ze nic by sa s tym nepokazilo, vsadzal by som ma starsie odrody jabloni a hrusiek, ktore nevyzaduju vela postrekov, marhule, ktore kvitnu co najneskor aby sa vyhli mrazom, zabezpecit opelovace...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 17.3.2019 11:00

vsadzal by som ma starsie odrody jabloni a hrusiek, ktore nevyzaduju vela postrekov

Bohužel stále více rozšířený omyl. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.202 (?), 17.3.2019 11:11
Mozte rozvinut? U nas mame cca 30 rocne jadroviny nikdy nestriekane a napr. take priesvitne letne vysokokmen nema ani jeden plod cervivy alebo chrastavitost, alebo take ontario v inej oblasti co som tu pridaval foto a 90 percent plodov je cistych, teraz v marci moje najoblubenejsie jablko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.73 (?), 17.3.2019 16:25

Tak taky Golden Delicious je viac nez sto rocna odroda a postrekov potrebuje xy, pritom je cela rada novych odrod jabloni rezistentov napr zo Strizovic s ktorymi urobili doslova dieru do sveta a postreky nepotrebuju.Urcite sa to nedeli na nove a stare odrody.Pozrite sa na take slivky drviva vacsina starych odrod sliviek je velmi nachylna na šarku(mimo Nancynskej a pod) museli prist na trh nove umyselne slachtene aby mali aspon aku taku odolnost, podobne u jabloni chrastavitost a pod.Zdaleka neplati ze stare su odolne a nove nie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika