Založení ovocného sadu



host - 182.227 (?)
17.3.2019 11:00

vsadzal by som ma starsie odrody jabloni a hrusiek, ktore nevyzaduju vela postrekov

Bohužel stále více rozšířený omyl. P

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 104.149 (?), 16.3.2019 20:32, zobrazeno: 5376x

Dobrý den,

mám k dispozici pozemek 3000 m2, kde bych chtěla založit ovocný sad. Zajímalo by mě, kolik stromů (jabloně, hrušně, švestky, třešně...), by se na tento pozemek přibližně vešlo a také, jakou zvolit podnož, aby byla praktická na sklizeň, dlouhověká a odolná.

Děkuji všem za rady.

Anna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 16.3.2019 20:51

Dobrý den. Mám pozemek stejné velikosti obdélníkového tvaru a vysadil jsem na něj 125 stromů švestek. Jsem ovocnář a opravdu bych doporučil, ať vám radí někdo, kdo ten pozemek uvidí, nebo se vyzná v mapových podkladech. U takové výsadby je třeba řešit celou řadu záležitostí, které jsou důležité, ale na začátku prací tak třeba vůbec nevypadají. Hodně zdaru! Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.149 (?), 17.3.2019 7:59

Dobrý den pane Stanislawe,

děkuji, určitě se poradím. Kdy jste sad zakládal a jak jste spokojen? Co byste udělal jinak? Udržujete jej častým košením nebo jen dvakrát do roka? Jakým směrem je sad orientován?

Nejsem moc zvědavá? "-)

Anna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 249.134 (?), 17.3.2019 8:33
Zkuste se dostat k publikaci 1000 rád zahrádkářům či Encyklopedie pro zahrádkáře. Vcelku slušně - přehledně, jasně a dle mě i dostatečně stručně 😉 vysvětleny - rozspony stromů (dle druhu), orientace řád, polohové nároky na stromy, i v rámci zahrady. Velikost konkrétního stromu na podnoži (zejména jabloně, či jiných specialit) vám sdělí konkrétní prodejce stromků. Aspoň ti lepší. A je to.☺ Nebo alespoň budete mít přehled, a nebudete u toho jak trumbery.😀 Zdravím a ať se dílo podaří ☺ __K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.225 (?), 17.3.2019 9:04

Anno, hlavně dbejte, abyste sázela na svém pozemku, neboť hranice byly při kolektivizaci rozorány a při vrácení se nové geometrické zaměření nekoná, je drahé.Dále si zajistěte spolehlivý zdroj vody.Je sucho a to oddělává hlavně zakrslejší typy výsadby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.143 (?), 18.3.2019 16:28

Přes pozemkový uřad se dá v extravilánu vyměřovat zadarmo, stačí podat žádost. Sucho víc než zdroj vody ošetří vhodně zvolená podnož. Na takovou plochu je už potřeba rybník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.202 (?), 17.3.2019 9:53
Ja by som sadil na semenacovych podpnikoch a nizsie kmene tvarovat, myslim ze nic by sa s tym nepokazilo, vsadzal by som ma starsie odrody jabloni a hrusiek, ktore nevyzaduju vela postrekov, marhule, ktore kvitnu co najneskor aby sa vyhli mrazom, zabezpecit opelovace...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 17.3.2019 11:00

vsadzal by som ma starsie odrody jabloni a hrusiek, ktore nevyzaduju vela postrekov

Bohužel stále více rozšířený omyl. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.202 (?), 17.3.2019 11:11
Mozte rozvinut? U nas mame cca 30 rocne jadroviny nikdy nestriekane a napr. take priesvitne letne vysokokmen nema ani jeden plod cervivy alebo chrastavitost, alebo take ontario v inej oblasti co som tu pridaval foto a 90 percent plodov je cistych, teraz v marci moje najoblubenejsie jablko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.73 (?), 17.3.2019 16:25

Tak taky Golden Delicious je viac nez sto rocna odroda a postrekov potrebuje xy, pritom je cela rada novych odrod jabloni rezistentov napr zo Strizovic s ktorymi urobili doslova dieru do sveta a postreky nepotrebuju.Urcite sa to nedeli na nove a stare odrody.Pozrite sa na take slivky drviva vacsina starych odrod sliviek je velmi nachylna na šarku(mimo Nancynskej a pod) museli prist na trh nove umyselne slachtene aby mali aspon aku taku odolnost, podobne u jabloni chrastavitost a pod.Zdaleka neplati ze stare su odolne a nove nie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika