Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Slivoně > Vision

Vision

Petr z Pardubic (7125) - xxx.xxx.70.240 (?)
5.3.2019 11:14
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Co čekat od první možné úrody slivoně Vision? V popisech se líší hlavně dobou zrání.

VISION: Velkoplodá pološvestka původem z Kanady jako kříženec odrůd Canadian Pacific a Albion. Růst je bujný a tvoří řídké koruny. Plodnost je středně raná, velká a pravidelná. Plody švestky Vision jsou velké, protáhlé, asymetrické, o hmotnosti 50-60g. Dužnina je žlutá, středně tuhá, velmi chutná. Sklizeň je v první polovině října. Lze vysazovat do všech oblastí, dobře snáší i vyšší polohy, není citlivá na mráz a je odolná i k nemocem.

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Vision

Petr z Pardubic (7125) - xxx.xxx.70.240 (?), 6.8.2019 18:38
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Tak to by mohla být pěkná úroda, vážení přátelé. Jestli to ovšem neshnije jako President nebo Oulinská ryngle.surprise

Obrázky:
Vision
Vision
Připojit reakci

Vision

host - xxx.xxx.185.138 (?), 13.9.2019 16:16

U Mělníka už ji bratr sklidil - je u cesty a asi by ani neochutnal. Sázená na jaře 2014, plody byly už loni. Teď jsou tužší, méně sladké, takže žádné poškození hmyzem a monilií. Stromek okousaly srnky, tak možná proto se chce zachránit plody. Líbí se mi tvar i švestková příchuť, ale plnou zralost bych musela hledat jinde.

Připojit reakci

Vision

Petr z Pardubic (7125) - xxx.xxx.70.240 (?), 6.10.2019 18:17

To jsem právě chtěl říct, že to není ani "Dušičková", ale ani President. Totiž ohledně doby zralosti. Řídil jsem se podle sdělení prodejce, že zraje v první polovině řijna, ale kdepak, je to první polovina září. S tím už asi člověk musí počítat, že prodejci se seknou vždycky tak o měsíc. Takže jsem ji většinu prošvihl, to co zbylo, by se dalo přirovnat snad k tomu Presidentu. Taková příjemná svěží chuť dobře vyzrálého Presidenta. Přezrálé se zdály už nic moc. 

Obrázky:
Vision
Vision
Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9.7.2020
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů