Už nastal čas roubovat za kůru?



borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?)
14.6.2010 20:33

Já jsem samozřejmě vše udělal pro to, aby mi pecky vyklíčili.Měl jsem je v pet.láhvi v písku celou zimu.Na jaře jsem je vyloupal.Kdyby se ni nechytli pecky z trnek, tak to bych i pochopil.Ale nechytli se ani z mirabelek.Někdo mi říkal, že je lepší pecku jen naprasknout a nechat zbytek přírodě.Údajně je v pecce nějaký plyn, který po prasknutí aktivuje růst.

Jinak soused, který také rád zahradničí má taky špatnou zkušenost s uchycením meruňkového roubu na trnce.Nějakou dobu přežívali, ale pak ze dne na den uhynuli.

Za jak dlouho mám ostranit pásky z roubů?Ruboval jsem v půli dubna.Myslím, že jsem tady četl někdy v červenci.

O stromečky se te´d starám jak o miminka!!Mám z malého úspěchu radost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 61.6 (?), 23.4.2010 20:28

Asi to bude tím, že stromky byly vyorávány už na podzim a přes zimu jsou založené v rašelině, pilinách či jinak. Tomu odpovídají i letorosty - jako nenarašené rouby ideální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.98 (?), 21.5.2010 15:11
Dobrý den, nechci radit, protože jsem letos rouboval prvně a to jak kopulací (30%), tak i za kůru (70%). Můžu říct, že vzhledem k mé neznalosti to byl veleúspěch! Chytlo se mi 80% roubů - odebíral jsem začátkem března a rouboval v půlce dubna: meruňky hlavně kopulací na švestkové pláně a dále jabloně a třešně za kůru (ano už v dubnu - 3 a 4 týden, mízy nevím kolik bylo, ale šlo to) na Titlla. Půlku roubů jsem si ještě koupil v Sempře, abych měl žádanou odrůdu. Nenarašilo sice tak rychle jako je uvedeno výše, ale zejména jabloně už hezky jedou :-) Letos jsem si zjistil, že při roubování se toho snese hodně - jediné co jsem měl byl dezinfikovaný roubovák a naučil jsem se dlouhý a krátký řez... Ačkoliv jsem o tom jinak věděl prd a informace si doplňuji průběžně teprve po vlastním roubování, jsem velmi nadšen výsledkem, tak jen do toho!!! PS: jak je to o tom hloupém sedlákovi a velkých bramborách? Hezký den, PD
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.98 (?), 21.5.2010 15:17
Ještě abych doplnil, jsem z hranice Libereckého a Středočeského kraje cca 350 m.n m. Takže žádné super příznivé klima cca 14dní zpoždění vegetace za Prahou a Mělníkem a přesto to šlo... PD
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 13.6.2010 20:17

Takže ze 12 ks slivoní, které jsem se pokusil roubovat kopulací se ujaly 4 ks.Jeden kus se mi ujal při roubování za kůru.Tvrdě válčím s mšicí.Zatím vedu!!V jiném vlákně jsem psal o sadbě stromů z pecek.Tak snad ze 60 pecek(nepočítal jsem je)se mi nechytla ani jedna!!Mám na zahradě poměrně dost hrabošů, asi si dali sváču.Nebo je to tím špatným počasím..nevím.Kde, že se dají koupit hotové mirobalány??Asi to z pecky vzdám.Resp.zkusím to z jara znovu, ale do truhlíků(pro jistotu).

Máte tu prosím někdo ukázky anglické kopulace?Možná pan Vysloužil.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 14.6.2010 10:58

Zadejte si do Google roubování a je tam plno obrázků.
Pecky z myrobalánů se ujímají a klíčí velmi dobře. Musí ale projít v zimě chladem. Stačí je smíchat s pískem v květináči a ten zasadit do záhonu již na podzim. I když na květináč zapomenete, na jaře jich většina vyklíčí. Nebo v březnu písek s peckama vysypat na noviny a vyset do truhlíků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 14.6.2010 20:33

Já jsem samozřejmě vše udělal pro to, aby mi pecky vyklíčili.Měl jsem je v pet.láhvi v písku celou zimu.Na jaře jsem je vyloupal.Kdyby se ni nechytli pecky z trnek, tak to bych i pochopil.Ale nechytli se ani z mirabelek.Někdo mi říkal, že je lepší pecku jen naprasknout a nechat zbytek přírodě.Údajně je v pecce nějaký plyn, který po prasknutí aktivuje růst.

Jinak soused, který také rád zahradničí má taky špatnou zkušenost s uchycením meruňkového roubu na trnce.Nějakou dobu přežívali, ale pak ze dne na den uhynuli.

Za jak dlouho mám ostranit pásky z roubů?Ruboval jsem v půli dubna.Myslím, že jsem tady četl někdy v červenci.

O stromečky se te´d starám jak o miminka!!Mám z malého úspěchu radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 14.6.2010 23:15

O plynu v pecce nic nevím. Ale přes zimu pecky natolik zvětrají, že je na jaře při vysypání písku lze rozebrat prsty. Ale nutné to není, klíček si cestu najde.
   Pásku na roubu neodstraňuji podlůe kalendáře, spíš podle toho, jak roste. Rouby štěpované kopulací mají přírůstky kolem 10 cm a sílí, tak ty jsem už odstranil. Rouby za kůru (roubované o 2 měsíce později) mají přírůstky malé, zatím jsem úvazky ponechal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.183 (?), 14.6.2010 10:16

Před rokem či dvěma jsem zažíval podobné opojení z úspěchu. Užijte si to, pane kolego. Pokud mohu poradit, zajistěte si narostlé výhony na roubech  - minulý rok se mi několik roubů vylomilo při silném větru během srpna.

Vyhráno nemusí být ani pokud roub přežije první zimu. Minulý týden mi uschly dvě loňské meruňky na švestkových podnožích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika