Trnky - postrik pred kvetem



host - 122.200 (?)
21.4.2008 15:27

V metodikách sice uvádějí 2 postřiky, ale proč stříkat dvakrát, když mám vyzkoušeno, že mě stačí jeden postřik při opadu květních plátků. Od té doby co stříkám, tak nevím jak vypadá pilatka. V některých lokalitách je zřejmě nutno stříkat vícekrát. Používal jsem Zolone, a Reldan, letos použiju Mospilan a taky pouze jednou. Navíc stříkat 3x do květu jak zde někdo uvedl mě příjde i přes deklarovanou neškodnost vůči včelám docela nešťastné, poněvadž si můžou přípravek přinést do úlu a pak se může objevit v medu. Mildes

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 78.2 (?), 20.4.2008 8:23, zobrazeno: 10656x

Zdravim, soused strikal trnky uz minuli tyden-Karate.Ma to nejaky smysl?Pilatka svestkova-zatim ja ni ni porad ca?Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.46 (?), 20.4.2008 9:33

Zdravím,

proti pilatce je nejlepší stříkat v době, kdy opadla většina okvětních lístků. Postřik před květem je podle mě zbytečný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.194 (?), 20.4.2008 11:31

Dobrý den. Ne ta zcela. Starší metodiky uváděly jeden postřik těsně před květem a druhý jak popisujete Vy. Mám sad peckovin a také jsem dělával postřiky dva, ale dnes už jen jeden při opadu okvětních plátků. Vycházím ale z kvality přípravků, které se mi osvědčily. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 20.4.2008 11:58

Proti pilatce stříkávám několikrát (2-3x).  Myslím, že všechny květy nedokvétají zároveň. Navíc ne vždy je vhodné počasí, když je opadaných právě 90 procent květů nebo nemám čas na postřik v tu pravou dobu. Pak radši trochu postříkám o pár dní dřív a později a říkám si, že lepší je to i v ne tu pravou dobu než vůbec. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.2 (?), 20.4.2008 21:47

Jake pripravky pouzivate, ktere z nich vyndou cenove a co do mnozstvi naredeneho pripravku nejlepe?A neskodi vcelam?Zolone se nevyrabi!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.167 (?), 21.4.2008 14:42

Já mám Zolone... vydrží mi zřejmě i na příští rok. Ochlazení v minulém týdnu mě dost posunulo kvetení slivoní. Něco jsem stříkal minulý týden, zbytek mě čeká dnes nebo zítra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 122.200 (?), 21.4.2008 15:27

V metodikách sice uvádějí 2 postřiky, ale proč stříkat dvakrát, když mám vyzkoušeno, že mě stačí jeden postřik při opadu květních plátků. Od té doby co stříkám, tak nevím jak vypadá pilatka. V některých lokalitách je zřejmě nutno stříkat vícekrát. Používal jsem Zolone, a Reldan, letos použiju Mospilan a taky pouze jednou. Navíc stříkat 3x do květu jak zde někdo uvedl mě příjde i přes deklarovanou neškodnost vůči včelám docela nešťastné, poněvadž si můžou přípravek přinést do úlu a pak se může objevit v medu. Mildes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 75.136 (?), 23.4.2008 12:21

Zolone má zrušenou registraci. Tuším, že se může používat /spotřebovat/ do června 2008. Zanechává podezřelá rezidua.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 8.6 (?), 23.4.2008 20:11

dobrý den, před květem bych nestřikal, myslím si že je to zbytečné, a do květů už vůbec né, neni to dobre poznate v úrodě. mám sady slivoní a stříkám jen jednou a to těsně před odkvětem nebo těsně po opadu podle počasí, ale teď je lepší vylepit lepové desky tyden před a vidíte nálet a podle toho se mužete připravit a zasáhnout. alepokud nematé lepové desky tak při konci kvetení když to stříknete tak máte jistotu a klid. pilatku to zničí, ale chce to važně osvědčené přípravky, pak se nemusíte obavat a nebudete mít s pilatkou problemy. Jinak tam kde je pilatka tak může udělat pěknou paseku, opatrně s ním- nepodceňovat!!! a před květem bych stříkl maximálně při rašení a to na přezimující škůdce a podle nachýlných odrůd i na puchrovitost. H.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika