Trativod ke kořenům stromků



host - 220.242 (?)
30.4.2018 15:15

Nevím jak z čov ale ze septiku takto táta odrovnal slušně velký strom třešně a to byl trativod cca 1,5 m od stromu Já bych se stromum vyhnul

Ale je to jen můj názor

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 25.73 (?), 30.4.2018 14:31, zobrazeno: 3410x

Dobrý den,

na svahovité zahradě 7° mám loni vysázeny meruňky (Bergeron) a švestky (Katinka, Toptaste, Lipnická, Durancie) na podnožích Myrobalán a Zelená ryngle. V tomto svahu potřebuji realizovat trativod z malé domácí ČOV a ze střechy 250m2. Půda jílovitá. Jak vhodné je umístit tradivod v blízkosti kořenů těchto ovocných stromků? Respektive jak blízko mi doporučíte trativod vést? Máme obavy z přemokření půdy.

Mockrát vám děkuji za názory a lépe zkušenosti.

Pavel 

Náhled na svahovitou zahradu s vyznačeným trativodem
Náhled na svahovitou zahradu s vyznačeným trativodem
Náhled na svahovitou zahradu s vyznačeným trativodem
Náhled na svahovitou zahradu s vyznačeným trativodem
Výkres trativodu mezi stromky
Výkres trativodu mezi stromky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.242 (?), 30.4.2018 15:15

Nevím jak z čov ale ze septiku takto táta odrovnal slušně velký strom třešně a to byl trativod cca 1,5 m od stromu Já bych se stromum vyhnul

Ale je to jen můj názor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 25.73 (?), 2.5.2018 8:48

Díky za názor. Je otázka zda strom odrovnal vysoký podíl dusíku, který ze septiku půjde nebo to byla ta vlhkost.  U ČOV je teoreticky předpoklad 95% vyčištění a ten malý podíl organických látek je vhodný k zálivce.

Druhý rozdíl by mohl být v tom, zda pouštím vodu již k vzrostlému stromu, který se přizpůsobil původním (suchým) podmínkám nebo k zasazenému stromku, který by mohl mít tu schopnost eliminovat nebo naopak podněcovat růst kořenů směrem k trativodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.180 (?), 2.5.2018 9:38

U ČOV je potřeba dodržovat řadu zásad, aby skutečně fungovala tak, jak marketing hlásá. Aby po vyčištění vytékala voda, v níž mohou žít i ryby. Také mám ČOV a vidím, že pokud se do ČOV sype a lije pouze to, co má, tak se provoz hodně prodraží. Ale zase ten eko pocit, je boží... :-) Myslím, že každý den zásobovat pár stromů 500l a více je fakt síla a to především na podzim. Možná vrby a topoly by to zvládly, ale meruňky...? Těžko. Pokud je to jílová půda, tak 500l denně se jen tak lehce nezasáknete. Bych udělal raději živý plot z habrů, ptačího zobu atp. a tam bych vodu lifroval. Těmto keřům prospějete a získíte spoustu štěpky a následně kompostu, kterým obohatíte váš jíl.

Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika