Topfive



host - 234.37 (?)
1.9.2015 21:07

A práve preto sa HANITA hodnotí ako jedna z najmenej vhodných na spracovanie lebo má kyselú šupku sama o sebe ešte pred spracovaním.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.8.2014 20:14

Samo-cizoopelivost nemá smysl řešit, když v okolí nějaké slivoně rostou.Pyl se větrem, hmyzem,opylovači dostane tam kam má.Někdo tomu přikládá mnohem větší důraz, než je potřeba.Myslím si, že Topfive je samosprašná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.130 (?), 31.8.2014 21:13

Pán Alois cudzoopelivé slivky sú náročné na dobré opelenie, ďaleko menší problém býva s opelením u cudzoopelivých marhúl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.37 (?), 1.9.2015 21:07

A práve preto sa HANITA hodnotí ako jedna z najmenej vhodných na spracovanie lebo má kyselú šupku sama o sebe ešte pred spracovaním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 19.8.2014 11:28

Mám názor je že Topfive by mohlo dozrieť do potrebnej kvality aj v strednej polohe...

Určitě dozraje, ale po zkušenostech třeba s Čačanskou lepoticí to může být v různé kvalitě. Milanův Topfive jsem ochutnával postupně v několika dnech. Má dobrou trvanlivost a možná k Milošově nelibosti jsem opět objevil rukopis vylepšené chuti Čačanské najbolji. Ta je v odrůdách začínající písmeny TOP prakticky " u všeho". V Topfive to bude možná její nejpovedenější "angažmá".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 27.8.2014 12:06

Pán Petr zaujíma ma či bola u Topfive ktorú ste veľmi dobre hodnotil odlučitelnosť pecky od dužiny lepšia ako je to u Toptaste?

Na mnou vložených fotkách v tomto vlákně si můžete všimnout, že při průřezech plodů je otvor v němž se nachází pecka značně větší, než pecka samotná. Z toho plyne, že pecka je odlučitelná velmi snadno. Tak malá velikost pecky mě velmi překvapila. Přirostlá opravdu nebyla v žádném plodu. Milanovy plody Topfive měly hmotnost kolem 25 gramů a byly tedy menší velikosti. Na ranou odrůdu byly však velice chutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?), 31.8.2014 11:05

Dnes som koštoval posledne plody Topfive neskutočne vyborna chut pači sa mi že zreje postupne a nehnije hoci každy den prši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.130 (?), 31.8.2014 21:18

To tak dlho pán Milan držali na strome? Hanita by asi tak dlho na strome asi nevyržala pravda? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.158 (?), 14.9.2014 14:59

Ako je to s praskaním plodov u Topfive pán Milan? Tiež praskali ako Toptaste? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?), 14.9.2014 15:11

Nakolko Topfive zreje skorej nepraska, vtedy ešte nebolo take špatne počasie ako je teraz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 14.9.2014 20:39

Troufám si tvrdit, že díky Topfive nemusí být Milanovi líto, že nemá Katinku. Jeho Topfive je opravdu kvalitní. Co se týče hniloby, tak pravda je, že v době zrání Topfive bylo počasí příznivé, takže k žádnému hnití nedošlo a navíc zaslané plody měly dlouhou výdrž i při teplotě nad 20°C, kde jsem je ponechal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika