Topfive



host - 227.42 (?)
21.8.2014 13:32

Mohli by ste napísať pán Alois ako to dopadlo s poslednými plodmi u vášho Topfive či bola ich chuť ešte sladšia ako teraz alebo zfádneli tak ako to býva u posledných plodov Toptaste. Ďakujem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 227.40 (?), 19.8.2014 19:25

Pán Alois trpí Topfive u vás na moniliózu? V akej nadmorskej výške Topfive pestujete? Možete chuť Topfive porovnať s chuťou Katinky? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 19.8.2014 21:02

Ve 420 mnm.Pokud mohu z druhé úrody posoudit, Topfive trpí monílii stejně, nebo o něco méně.Kdybych směl porovnat kvalitu obou odrůd, tak Katinku řadím o něco výše, ale každé podobné srovnávání je ovlivněno subjektivními pocity v konkrétní nadmořské výšce.Katinka u mně spolehlivě dozrává, a nemusí se na ní dlouho čekat.Lepotice, Topfive,a jim podobné klamou tělem.Když zmodrají, jsou tvrdé, nezralé,a je třeba pro konzum ještě 2-3 týdny počkat, než změknou.Jinak si myslím, že v Čačáku odkud lepotica pochází ji budou chválit tak samo, jako u nás švestku domácí,protože je tam o mnoho tepleji,a lepotica stihne přezrát.U mě se ji nedostává potřebné kvality, což bude s Topfive asi podobné.Topfive je nyní sladké, ale je tam méně šťávy, s poněkud tuhší dužinou-dobré tak na sklad.Vydrží déle.

Katinka je něco podobného, jako domácí švestka, ale v letním vydání, proto ji odpustím méně cukru, aromatu.Je šťavnatá,a dá se u ní říci,že je harmonické chuti.Kdo má rád pivo, snáze pochopí, že když se vypije jedno, hned dostanete chuť na další, a to jste vypili 1/2 litrů tekutiny, což se vám s čajem nemůže podařit.S každou další švestkou Katinky máte stále větší chuť na další nové plody.Ublížit vám nemůže, takže ve výsledku to do sebe hážete, a leckdy stratíte pojem o čase, a přejedení nejste-moc povedená odrůda.Zralá Katinka není kyselá, proto jsem si chodil loni každé ráno na lačno zaplnit žaludek, a nedělalo mi to žádné žaludeční problémy. Letos bylo na stromě Katinky po loňském přeplození všehovšudy 10 plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.98 (?), 20.8.2014 7:48

Letos ... 10 plodů. Nebylo by lepe vysadit dalsi Katinky, nez se v okrajove oblasti poustet do broskvi? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.42 (?), 21.8.2014 13:32

Mohli by ste napísať pán Alois ako to dopadlo s poslednými plodmi u vášho Topfive či bola ich chuť ešte sladšia ako teraz alebo zfádneli tak ako to býva u posledných plodov Toptaste. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 21.8.2014 13:44

U mě plody ještě ani nezačaly padat, a nechci je setřásat.Jsou tuhé, i když pomalu měknou, na stromku vydrží déle.Pokud by nastalo samoopadávání, musel bych je obrat všechny, protože jinak by je slépky pod stromem dodělaly-švestky mají  rády tak jako já.Vždy si utrhnu na omak nejměkčí, a zjístím, že ještě nejsou plně zralé, a tak to chodí den za dnem.Ani jedna ještě sama nespadla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.135 (?), 28.8.2014 22:12

Tak aká je chuť vašich plodov TOPFIVE pán Alois po týždni? Už padaju alebo stále držia na strome? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 28.8.2014 22:38

Letos jsem měl tak jako loni do dvaceti plodů na stromku.Ale mohu Vás ujistit, že letos ani jeden plod sám od sebe nespadl-všechny, včetně několika červivých jsem musel utrhnout.Na stromku jsou v tuto dobu poslední tři.Plody mají černomodrou slupku, a sladkou dužinu, množstvím cukrů směle Toptastu konkurující.Ale kvůli mé horší poloze, letošní srpnovou jedničkou je Hanita, která se do horších poloh hodí, a svou celkovou kvalitou vyrovná domácí velkoplodé švestce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.24 (?), 29.8.2014 16:18

Keby ste mali pán Alois porovnať chuť Hanity a chuť Katinky ktorá je podľa vás chutnejšia? Trpí u vás Hanita moniliózou plodov? Tá Hanita ale asi nevydrži tak dlho na strome ako Topfive pravda? Tie odrody typu TOP sa hodia len do teplejších oblastí?  Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 29.8.2014 19:58

Promiňte, ale srovnávat tyto dvě odrůdy je jako srovnávat Burlat s Kordií.Katinka je ranná švestka, a ve své době zralosti se jí jen málo odrůd vyrovná, a kde je touto dobou Hanita?...na houbách, zraje později.Pokud by obě dozrály ve stejnou dobu, a já je měl obě na stole, vyhrála by zřejmě Hanita.Kdybych měl zavázané oči, a ochutnal, myslel bych, že je to nějaký podařený klon domácí švestky-je aromatická.Vzpomínám před časem tu někdo napsal "trpí dírkovitostí, už bych si ji nikdy nevysadil.A to já zas ano, a klidně dva stromky.Pokud máte víc místa,vysaďte Katinku i Hanitu,obě jsou jedničky.Některé Topy jsem ochutnal, ale krom své atraktivity pěkného ovoce u mě zatím horší, pořád čekám na nějakou zahicovanou sezonu jaké bývaly kdysi, ale což, když u nás věčně prší... možná u Vás by šly lépe, kdyby jste je(Topy+lepotici) vysadil npř. ve 150mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.24 (?), 29.8.2014 21:51

Pán Alois nikde sa nemožem nájsť informáciu či je Topfive samoopelivý alebo čiastočne samoopelivý alebo cudzoopelivý. Neviete ako je to s ním? Mám nadmorskú výšku 315m.n.m. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika