Švestky 2023



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
24.5.2023 12:28, zobrazeno: 17407x

Násada švestek díky Mospilanu 20 SP vždy velmi slušná. Fotky: Plody Eliášovy s popředím PPV na listu Špendlíku žlutého (roubovací podložka), Superior, radost z Tolaru, bohatá násada Topfive.

Eliášova (plody v pozadí)
Eliášova (plody v pozadí)
Tolar
Tolar
Superior
Superior
Topfive
Topfive
Nancyská mirabelka
Nancyská mirabelka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.5.2023 11:18

Byly tady kdysi pochybnosti, jestli Císařovna Balkánu a Empress není jedna a ta samá odrůda. Na fotkách to prozatím těžko rozlišit, jen mě zaujala velikost plůdků Císařovny. 

Císařovna Balkánu
Císařovna Balkánu
Empress
Empress
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.5.2023 18:02

Budete mít nějaké asijské švestky nebo švestkomeruňky? Na Fortune to nevypadá špatně a ta mladá švestkomeruňka Chernyj Barchat se taky tváří jako kdyby vůbec nemrzlo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.137 (?), 30.5.2023 22:03

Fortune i Agneleno na stromku zmrzly, 3 plůdky tam sice byly, ale upadly asi neopylené. Modré švestky nezmrzly nebo jen částečně. Asijské švestky kvetou dřív to bude asi tím.

Jstem zvědav pak na zhodnocení chuti aspoň té tvé fortune Petře. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.6.2023 15:57

Fotky. 

Fortune
Fortune
Fortune
Fortune
Fortune
Fortune
Fortune
Fortune
Dapple Dandy č.1
Dapple Dandy č.1
Dapple Dandy č.2
Dapple Dandy č.2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.6.2023 16:06

Přeborníkem švestkomeruněk je Chernyj Barchat. Zřejmě se bude dobře opylovat a možná bude i mrazuodolný v květu. Plodnost Fortune se zvyšuje. Něco bude mít nepravá Dapple Dandy i ta nová. Švestkomeruňka beze jména ze zdejšího zahradnictví má taky "pět švestek". Flavor Supreme asi z pěti květů jeden plod. Všechny švestkomeruňky i Fortune mají prakticky stejný tvar listů. Ten Superior je výjimka, údajně podle toho, co kdysi napsal MV, to bude nějaká obyčejná ryngle. Má i normální listy jako ryngle. Jsem jenom zvědavý, jestli něco z toho bude mít odlišnou chuť od Fortune nebo "nepravé" Dapple Dandy. Zdá se to všechno tak nějak stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.6.2023 9:32

První plody má i lotyšská žlutá švestka ANCE. Jsem zvědavý, jestli bude sladší než Tipala, která by byla jinak velmi dobrá, slušně aromatická, ale nezesládne. Holovouský KAMIR sice ještě nekvetl, ale zajímal by mě druhý z rodičů. (Čačanská najbolja x...)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.6.2023 10:07

A co vaše švestky? Co máte nového? Objevil jsem nějaké plody na "Hauszwetschke"  TEMANO, pokud se neosvědčí, je na ní roub "Hauszwetschke" s názvem Gemerská.  A co vaše nová výsadba slivoní, nebo nové roubování? Z holovouských roubů se ujal alespoň jeden od každé odrůdy, až na Bystrickou velkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.6.2023 10:07

Likvidovat JOJO ani Stanley se nechystám, jsou to nejúrodnější švestky. Díky panu Bieglerovi jsem si znovu začal všímat toho Topgigantu, i když jsem ho od jisté doby bral jen jako nositele roubu Haromy, které je třeba dělat místo v koruně, když se stromkům Haromy zde nedařilo.

Jojo
Jojo
Jojo
Jojo
Tipala
Tipala
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.6.2023 12:46

Prováděl už někdo postřik proti obaleči švestkovému?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika