Švestky 2022



host - 234.248 (?)
4.9.2022 22:21

se vším naprosto souhlasím, jen ta odlučitelnost od pecky Toptaste u mě nefunguje.JzP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 26.8.2022 8:56

Zdravím od Kuřimi, 

tak švestičky Domácí velkoplodá, Stenly sklizeno, letos byla pěkná úroda na tak mladý stromečky. A teď už čekám na posledního mohykána Jubileum, ta je taky obsypaná.  Když to zhodnotím, bohatá úroda byla.

Tak ať se daří

Zdraví ITB

Jubileum
Jubileum

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 26.8.2022 14:07
Zdravím do Kuřimi, Stanley pomaličku začíná, spíše ale červem padlé plody. Jinak Domácí velkoplodé také moc letos nemám, ale ta bude až tak koncem září. Zdravím z Chříbů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.8.2022 14:19

Máte to nějaké popletené, jak by napsal KUKY. smiley Jubileum vypadá jinak, podobně jako na vespod přiloženém odkazu. Kalipso vypadá také jinak, než na Vašich dřívějších fotkách. Je to kulovitá modrá švestka. Možná jste vyfotil místo Jubileum Stanley. Strom vyfocený z dálky nic nenapoví. Nic si z toho nedělejte, já si taky kolikrát fotím a popisuju něco, co se nakonec ukáže jako záměna. Ovšem Stanley do červena moc není, jako na té druhé fotce.

Slivoň ‘Jubileum’

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 26.8.2022 15:21

Zdravím do Pardubic,

začínám zjišťovat, že mám na zahradě tolik stromů, který mě prodejce prodal pod názvem odrůdy který uvádím, až sem překvapenej jak vysoká míra nepravdivosti toho je.  

Mno nicméně ve finále vše dopadlo dobře, švestek bylo a je plno a chutný všechny, tak to je fajn.

Co se týče Kalipsa, schválně jsem si koupil druhý stromek, tak jsem zvědavej jestli ta původní švestka co mám za Kalipso a je ranná je vlastně jiná jak mě tvrdíte nebo je to opravdu Kalipso, jenže což když ta druhá Kalipso, zase nebude Kalipso a bude z toho zas kdo ví co? Pravdu je někdy težké najít :-) 

Jinak samozřejmě pane Petře díky za vaše postřehy a bystrost, bez vás bych nezjistil, že mohu mít jinou odrůdu jak u švestek tak i tu hrušku, klobouk dolů před vašimi znalostmi

Zdravím a buďte zdráv

ITB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 26.8.2022 17:46

Pokud hledáte dobrého prodejce, doporučuju zahradnictví ZaPo Pod Svahy Uherské Hradiště. Já tam před mnoha lety nakupoval stromky z Německého šlechtění přímo z Fytosu Plzen a se záměnama problém není. Ale třeba školka Střílky a nebo Litenčice a Kyjov, kde jsem před lety kupoval klasiku taky žádné problémy neměla. Dovozy ze Slovenska už jsou na tom trochu horší a v Polsku si se záměnama taky příliš hlavu nelámou... Je někdy zajímavé na zkoušku koupit odrůdu i někde jinde. ;-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 26.8.2022 17:55
Pak jsou ještě prodejci ne školkaři, kteří mají znalosti, rádi vám poradí, ale v dobré víře něco koupí z dovozu, a taky to nemusí být ta odrůda, o které se píše na štítku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.8.2022 12:13

To je všechno věc náhody, pane ITB. Jubileum i Kalipso nelze zaměnit za normální modrou podlouhlou švestku. Zajímalo by mě, co Vám to prodali za sorty místo těchto dvou. Co se týče Domácí švestky, tak je jich samozřejmě celá řada, ale že by jste ji měl už dávno sklizenou, to se mi taky nezdá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 4.9.2022 19:17

Toptaste letos i se všemi chorobami (šarka, bakteriozy, suchá skvrnitost) vyzrála do výborné kvality.Slušně velké plody, odlučitelné od pecky, minimální moniliová hniloba plodů.Letos yes.

Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.248 (?), 4.9.2022 22:21

se vším naprosto souhlasím, jen ta odlučitelnost od pecky Toptaste u mě nefunguje.JzP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 15.10.2022 20:40

Původně koupené jako Durancie, velikostí podobné, tvarem už nikoli, odlučitelné od pecky. S Duranciemi porovnal a objasnil až Dr. M.V.

Jsou to pravé švestky domácí. Poslední sběr s již přistíněného stromu. Dužina je tužší hutná, nejsou šťavnaté, scvrkávají postupně a taky část scvrkávala předčasně a byla ještě sušší. Na letošní chladný a propršený konec léta chuťově dobré, průměrné, 23brix. Už jsou v povidlech a tam jsou ještě lepší. cheeky

Vedlejší švestku Valjevku mizerné počasí ovlivnilo více, ta potřebuje teplejší dozrávání, takže chuťově dobrých plodů šťavnatých sladkých bylo tak do 10% - ty byly ale opravdu lahodné a velké - chutí jako obvykle ani ne švestkové, ale jiné spíše jako mix letního ovoce. Převážná většina Valjevek však byla tužší, suchá, jalová jen kolem 15 brix cukernatost, ty šly do bečky, tam se roztekly pěkně.

Sem tam jsem narazil na plod s cukernatostí 28-30 brix podle refraktometru, a tomu odpovídala i medově sladká chuť, těch bylo jen několik - avšak měly vždy jedno společné, samostatné plody na bujném obrostu po radikálním řezu, takže všechny listy kolem živily jen to málo plodů. MH

Švestky domácí
Švestky domácí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika