Švestky 2021



host - 236.1 (?)
25.12.2021 16:58

Podle toho by ale hruška Pastornice měla být chutnější než Williamsova.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 23.10.2021 16:10

Dnes jsem obral poslední švestky.Sezonu hodnotím jako vemi dobrou, v sudech mám 700l domácích švestek a 350l Durancií.

Domácí velkoplodá pozdní sběr
Domácí velkoplodá pozdní sběr
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.10.2021 9:50

Tak to je paráda, tolik švestek. "Kdo to má", jak říkával jistý politik. U mě se konečně zlepšila Elena, to co je na stromě, je nyní uspokojivé. Nejchutnější je Presenta, ale i ten President byl povětšinou příjemně sladký. Jojo bylo proměnlivé, stejně jako Těchobuzická. Od Joja to bylo poměrně překvapivé. Většina plodů, které přece jenom změkly, byly i přijatelně sladké, takže na skácení to asi nebude. Nejchutnější velmi pozdní švestkou zůstává u mě Presenta. Žádné Domácí už dávno nemám, jen nějaké zapomenuté svrklé Tuleu Grasy, které jsou sice uvnitř suché, ale zato pochoutka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 29.10.2021 20:42

Já snad poprvé musím pochválit Elenu od té doby, co jí mám. Ptáci mně milostivě tentokrát plody ponechali a koncem řijna jsou hlavně ty větší plody velice slušné. V chuti se někdy dá pozorovat dokonce i ta Vlaška, nebo-li taková ta dobrá sladká aromatická švestkovitost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.11.2021 16:08

Dobrý den. Mám na stromech ještě stále pár švestek.Presenta je celkově chutnější. Pokud necháte Elenu na stromě místo do půlky řijna, do půlky listopadu, tak některé plody překvapí. Letos ty švestky drží dost dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.11.2021 18:51

Nevím, jak je možné, že se švestky, i když ne všechny, na stromě letos nekazí. Stále můžu koštovat Eleny a Presenty. Je to něčím zvláštní rok, nebo za to může ten jeden ochranný postřik proti moniliové hnilobě začátkem září? Má někdo Topend?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.198 (?), 14.11.2021 18:51
Celkově je letos na podzim méně monilie, na jabkách, na kadlátkách. Podle mě studenější léto - monílie se tolik nerozjela, a sušší podzim. K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.11.2021 15:52

Asi ano, pane K z B. Každopádně si myslím, že takové JOJO hnilo díky tomu postřiku mnohem a mnohem méně a mohlo relativně dobře dozrát. A protože není v knedlících kyselé, tak mu dám přednost před Toptaste, které jsem velmi zredukoval v růstu. Nejsilněji rostoucí slivoň je právě Toptaste na myrobalánu a prom President a to i na ryngli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 25.12.2021 14:39
Zajímalo by mě proč mě nechutnají ranější švestky. Nebo je to stejné jako u Broskví, jabloní že letní/ ranější nejsou tak dobré jako pozdější. Na domácí se žádná dřívější ani nedotahuje, ochutnal sem letos i Amers a ten je taky docela dobrý, rozhodně lepší než ranější (Herman, lepotica, tipala...). K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 25.12.2021 16:41

Těžko říct proč zrovna vám nechutnají. Ale obecně platí, že rané sorty zeleniny a ovoce nejsou tak kvalitní, jako ty pozdní. Vyplývá to z logiky věci, kdy ta kytka má víc času a energie ne výrobu. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 25.12.2021 16:58

Podle toho by ale hruška Pastornice měla být chutnější než Williamsova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika