Švestky 2021



host - 203.105 (?)
28.9.2021 18:08

čerešňa rivan tiež tak dopadla. to je čerešňa prvá, široko daleko nie je nič. ok, to pochopím. vtáky som tam videl ale tieto slivky nechápem. keď som dobre pozeral, tak stopky zostali, len plod je preč. jablká všetky zostali. mám až bordovo zafarbené lobo, rubín, honeycrisp červené veľmi. keď to bol ľudský faktor, tak prečo nie aj jablká? aké vtáky by obrali takto slivky? a prečo len tento rok, ostatné roky slivky ostali. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 14.9.2021 5:04

Letos nejkvalitnější švestkou je u mě Bystrická zlatka (Bystrická x Špendlík žlutý).Tradičně výborná je Bystrická muškátová a letos i první úroda Debrecínské muškátové a Hamanovy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.10 (?), 15.9.2021 18:07

zjevně nezaujmu pěstovanými odrůdami, ty moje nejspíš už nikdo nepěstuje, Jen několik stromů odrůd Viktorie, Černošická, Stanley, Zelených renklód, Čačanské, už ani nevím, které, a pak desítky no name švestek ve věku 12-18 let, kterým zas po létech musím podpírat větve, aby se nezlomily pod tíhou množství plodů. Letos bude u nás švestkobraní. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.9.2021 20:52

Ano, to je pěkné. Co se týče toho, co tady mám já, tak musím přiznat, že před Toptaste dávám momentálně přednost bulharské GABROVSKÉ, která snad nejvíce ze všech pološvestek připomíná chuť pravých Domácích švestek. Pokud likvidujete Stanley, zkusil bych místo ní Čačanskou rodnou. Kdo má rád ostatní Čačanské, tak ochutnejte původní Wangenheimovu. Dnes byl zlatým hřebem degustace další plod vynikajícího klonu Domácí švestky s názvem TOLAR. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.178 (?), 29.9.2021 12:25
Tak to můžu Waltře jen závidět. Mi letošní úrodu ze 3/4 na Joju zničila monilioza. I přes čtyři provedené postřiky. Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 29.9.2021 19:41

jsem spokojený. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 203.105 (?), 28.9.2021 15:17

nechcem zakladať novú tému, snáď niekto poradí. momentálne mi dozrela v záhrade slivka a zo dňa na deň všetky slivky sú preč. na strome nezostalo nič, ani tie napadnuté moniliozou, pod stromom tiež nič, záhradu som zatiaľ neskúmal, či tam nie sú v tráve slivky. konáre olamané nie sú, záhrada je oplotená. mám tam veľa jabloní, ktoré sú červené a "trhajú oči", ale jablone sú nedotknuté, vyslovene len jedna slivka obraná. je možnosť, že to obrali nejaké vtáky alebo mám za tým hľadať ľudský faktor? dakujem za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.9.2021 16:18

To znám. Letos snad zatím nic, ale tady ve městě, mně to připadalo dost divné. Když přiletí hejno špačků, tak je to jasné, jednak řvou a jednak se naklobnuté plody válí pod stromem, ale když zmizí a nikde nic není, tak je to hodně zvláštní. Já se vždycky ptám sám sebe a byly tam vůbec nějaké plody? sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 203.105 (?), 28.9.2021 18:08

čerešňa rivan tiež tak dopadla. to je čerešňa prvá, široko daleko nie je nič. ok, to pochopím. vtáky som tam videl ale tieto slivky nechápem. keď som dobre pozeral, tak stopky zostali, len plod je preč. jablká všetky zostali. mám až bordovo zafarbené lobo, rubín, honeycrisp červené veľmi. keď to bol ľudský faktor, tak prečo nie aj jablká? aké vtáky by obrali takto slivky? a prečo len tento rok, ostatné roky slivky ostali. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.165 (?), 28.9.2021 19:33

To sežraly švestky i s peckama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 30.9.2021 11:01

si myslím, že to mohlo být hejno havranů, ti sežerou všechno, ale napřed si to odnesou někam stranou. Včera jsem je viděl na obrovském vlašáku. Lítalo jich tam v obou směrech, jako jezdí auta po dálnici. Sedli na strom, utrhli celý vlašák a letěli vedle na pole, kde ho rozklovali. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika