Strih v 2 roku



host - 91.196 (?)
28.2.2024 14:46

Zadavatel neprozradil, jak vysoký strom chce mít, v jaké výšce první patro, jestli na jeho zahradu může pronikat zvěř... Netroufnu si z těch fotek vyhodnotit, který ze dvou současných terminálů má zůstat-já hledím i na to místo rozkrokucheeky a ponechávám ten, který pak nenese starou ranku-to by už hojil dvěenlightened-starší a novou, SPCH.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 168.19 (?), 25.2.2024 14:33, zobrazeno: 700x

Dobrý deń,

minuly rok v jari som zasadil slivku odrodu Čačanská lepotica. Pri predaji mi ju orezali, tento rok by ju predpokladam trebalo orezat. Mozete mi podla obr naznacit kde co a ako orezat?

Dakujem

foto 1
foto 1


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.41 (?), 27.2.2024 18:33

Tie spodné konáriky sú na základ koruny nízko. Tie by som odstránil. Z tých 2 dlhých ktoré ostanú treba ponechať len jeden a zastrihnúť vo výške kde chcete aby začínala koruna. Predpokladán niekde vvo výške cca 1m od zeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 28.2.2024 10:44

Pane Slovacik, prodejce rozumí řezu jak koza petrželi ale dá se to napravit.Silnější terminál (dle obrázku pravý)odstraňte celý.Levý terminál (slabší) zakraťte asi 20 cm nad zakrácené obvodové větve dle obrázku.Ponechat bez úpravy s prominutím tyto klacky jsou pro švestku neperspektivní.Po odstranění a úpravě se posílí růst ponechaných obvodových větví.Dle fota odhaduji výšku kmínku asi 80 cm.Bohatě stačí, netřeba zvyšovat kmínek a ztěžovat si tak v budoucnu práci se stromem a úrodou.Zkusil jsem to znázornit ale formát se mě nepodařilo upravit.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

řez
řez
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 28.2.2024 14:46

Zadavatel neprozradil, jak vysoký strom chce mít, v jaké výšce první patro, jestli na jeho zahradu může pronikat zvěř... Netroufnu si z těch fotek vyhodnotit, který ze dvou současných terminálů má zůstat-já hledím i na to místo rozkrokucheeky a ponechávám ten, který pak nenese starou ranku-to by už hojil dvěenlightened-starší a novou, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 108.2 (?), 29.2.2024 6:38

Dobrý deň,

Veľmi pekne ďakujem za rady.  Len jedno nechapem. Prečo mam odstrihnuť práve ten silnejší terminál.  Takže tam ako sú tie spodné konáriky tam v budúcnu začne korunka a druhé poschodie vznikne ked zakrátim teraz terminál a pod ním vyrastú tie bočné konariky? Ešte pridávam bližšie foto korunky

Pekný deń



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 29.2.2024 7:22

Nechci psát za p.Mičurina II, ale já bych jeho apel na odstranění silnějšího term. výhonu chápal i jako oprávněnou snahu o lepší vývoj prvního patra, protože slabší, klidnější terminál se nebude chovat jako kukačka, ale jako parťákenlightened, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 29.2.2024 10:42

Pan SPCH Vám správně odpověděl jeho nezaměnitelným stilem. Přeložím.Silnější výhon má dominantní růstovou převahu a tím narušuje růstový vývoj ostaních větví a hormonii vývoje celého stromku. Dnešní snímky ukazují na pěkně zapěstovanou korunku a bylo by ji škoda rušit když stačí nevhodný teminál odstranit a ten slabší sesadit do míst kde dojde k růstové rovnováze stromku.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 108.2 (?), 29.2.2024 12:49

Veľmi pekne ďakujem za rady a vysvetlenie.

pekný deň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika