Aké má plody podpník St. Julien



host - 168.81 (?)
14.11.2018 20:45

Vývoj "korunky" ze 4 letošních roubů Opálu na semenáči St. Julien na konci první vegetační sezóny (dnešní foto). Semenáč St. Julien se mi zdá být „pracovitá“ podnož.
Jedná se o St. Julien s modrými plody a pecky mám zaseté. Zaplodí už roubovanec příští rok? JG

letošní roubovanec Opál na semenáči St. Julien
letošní roubovanec Opál na semenáči St. Julien
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 15.11.2018 9:18

Potvrdit nemohu nic. Broskvoně si sám nemnožím. Jeden stromek Redhaven jsem v Losinách koupil na myrobalánu a roste i plodí normálně. Ostatní jsou na broskvoňových podnožích nebo S.J. Rozdíly nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.168 (?), 15.11.2018 9:24

Pán Vysloužil, ďakujem za info. Ten Redhaven na myrobaláne ma prekvapil, zaujímavé. Ďakujem. Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.8.2018 13:45

Obecně důvody, pro které není SjA používána jako generativní podnož jsou ryze praktické = vytváří v matečnici snadno bohaté vlášení

To by bylo dobré, kdyby důvody byly tyto. Zárukou vegetativního množení je genetická jednota podnoží. Ze semen bude potomstvo přeci jen variabilní - ovšem bez PPV.  Otázkou je, jak se budou ve vlastnostech lišit jednotlivé semenáče St. Julien. Třeba semenáčky myrobalánů jsou rozdílné hodně, ve školce se mi objevily i červenolisté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.81 (?), 5.8.2018 20:43

Určil jsem si, že St.Julien jsou 2 stromy (křoví) na obrázku. Nejsou úplně stejné.
Bylo jich víc. Většinu jsem zlikvidoval, dva přerouboval. Mladé se mi zdají rychleji rostoucí než švestky. Šarka byla vidět na listech asi u poloviny z nich. Teď zrají a nějaké pecky si chci nasít.
Jeden stromeček „mého St.Julienu“ jsem přerouboval žlutozelenou rynglí loni a druhý letos Opálem. Vývoj roubů mi připadá úžasný. Už se těším na semenáčky. JG

dva asi St. Julien
dva asi St. Julien
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.81 (?), 5.8.2018 20:49

Loňský roub ryngle na semenáči St. Julien.

Ryngle na semenáči St. Julien 15 měsíců
Ryngle na semenáči St. Julien 15 měsíců
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 5.8.2018 20:56

Vývoj "korunky" ze 4 letošních roubů Opálu na semenáči St. Julien. (zpomaleno silným požerem vrbařů) JG

Opál na sem. St Julien 3 měsíce
Opál na sem. St Julien 3 měsíce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 14.11.2018 20:45

Vývoj "korunky" ze 4 letošních roubů Opálu na semenáči St. Julien na konci první vegetační sezóny (dnešní foto). Semenáč St. Julien se mi zdá být „pracovitá“ podnož.
Jedná se o St. Julien s modrými plody a pecky mám zaseté. Zaplodí už roubovanec příští rok? JG

letošní roubovanec Opál na semenáči St. Julien
letošní roubovanec Opál na semenáči St. Julien
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.6 (?), 9.2.2022 9:20

Viete určite potvrdiť že sa jedná o St. Julien? odkial ste maly kôstky? rád by som si zasial túto podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.19 (?), 5.8.2018 22:37

nechce se mi to hledat, ale je jistá selekce podnožových myrobalánů, kdy matečný strom a příslušní opylovači dávají potomstvo červenolisté. Ve školce to má praktický význam, pokud je prováděna přehlídka a mezi špičáky zelených slivoní je červenolistý proutek, je snadněji vyřazen...

Pak je ještě selekce, ale už množená vegetativně, která má místo bíle slivoňových květů květy mandlovosakurově růžové.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.173 (?), 5.8.2018 19:58

Záleží na tom ťi to je rezkovanec alebo semenáč,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika