Slivoň President



host - 110.208 (?)
12.11.2010 15:36

slivka president je naprosto v poriadku... pokial Vam naozaj predali tuto odrodu a nie nejaku napodobeninu... mam dva stromy a su na nich perfektne plody, velke, sladke, ale dozrievaju az v oktobri... poloha okres Topolcany...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 46.80 (?), 20.3.2011 0:10

Místo Tophita bych doporučoval Topend - stejně velké plody na koncích zašpičatělé a podstatně sladší chuť. Jen pecka je veliká. Zas až tak pozdě po Tophitu nedozrává.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.208 (?), 12.11.2010 15:36

slivka president je naprosto v poriadku... pokial Vam naozaj predali tuto odrodu a nie nejaku napodobeninu... mam dva stromy a su na nich perfektne plody, velke, sladke, ale dozrievaju az v oktobri... poloha okres Topolcany...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 12.11.2010 15:47
Top-hit sklidil jsem letos prvni plody a nemužu si stežovat -380 mnm na slunci 25 hod ;)) podloží jilove ale každy rok pulkolečka kompostu... plody akorat trochu strupovitejší tak kolem slepičího vejce velikost ale chut sladka dobra štavnatá..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.187 (?), 27.2.2011 12:55

Minulý rok jsem měl všechny pozdní odrůdy slivoní nekvalitní. Myslím tím chuťově nekvalitní. President byl prakticky bez chuti. Myslím si, že to bylo počasím. Pozdní odrůdy slivoní můžou díky tomu často zklamat. Pilířem kvalitní, výborné chuti je Hanita, zrající v srpnu. Ze starších odrůd mě nikdy nezklamala ani Gabrovská. Já už žádné pozdní odrůdy nesháním a přednost dávám ranějším odrůdám. Zvláštní je, že mně už dvakrát za sebou zklamala odrůda Presenta, která by údajně měla u nás v Pardubicích bez problémů dozrát.  S pozdnějších odrůd bych doporučoval Annu Späth, která má výraznou chuť a je to taky každoroční chuťový"držák". Problém je ji sehnat. Asi jedině ve výzkumáku v Holovousích.   Petr 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika