Slivoň Hollywod



host - 6.16 (?)
12.5.2013 0:08
Myslím, že Hollywood je červenolistý myrobalán. Něco jako Prunus cerasifera ´Nigra´, Mykla ap.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 8.8.2012 16:56, zobrazeno: 44623x

Chtěl bych se zeptat na tento druh slivoně. Zda tuto někdo pěstuje, jaké s ní má zkušenosti. Děkuji za odpověď O. Bakeš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 8.8.2012 18:24

Hollywood je červenolista japonska slivka velke štavnate plody dozrievaju v polovici augusta-srpen je samosprašna.Tichto sliviek je viac druhov.


HOLLYWOOD
HOLLYWOOD
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.76 (?), 9.8.2012 22:21

Hollywood pěstuji druhým rokem já i má známá. V porovnání s ostatními slivoněmi je velmi životaschopná - musím zkracovat letorosty. Letos (2. rok po výsadbě malého keříku- cca 0,5m) na ní mám 2 krásné plody - chystáme se je ochutnat. Jsou už zralé a opravdu drží a zatím nespadly. Navíc má krásné červené listy - dekorace a opravdový užitek v jednom - ideální strom/keř do zahrady. Jsem z ní nadšená. Např. oproti slivoni Aprimira (viz jiná diskuze) je to nesrovnatelné. Aprimiru co nejdříve přihnojím hnojem a pokud si nedá říct, tak se bude stěhovat za rok ze zahrady.

První rok jsem měla na Hollywoodu trochu mšice, ale letos už s nimi problém nebyl.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 10.8.2012 11:41

Jak a cim prihnojujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.211 (?), 1.5.2013 10:05

někde jsem četla, že se letorosty nemusí zakracovat??? Poradí někdo, jestli ji mám tvarovat-zakracovat, nebo ji nechat růst, jak sama chce??

Mám Hollywood koupený na podzim, byl to takový jeden hrubý prut, výšky cca 1m a byl v kontaineru. Teď v dubnu pouští nové větvičky z oček, tak nevím, zda mu později tvarovat nějakou korunku, nebo ho nechat, ať si poradí sám???  Velice děkuji za info.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.16 (?), 12.5.2013 0:08
Myslím, že Hollywood je červenolistý myrobalán. Něco jako Prunus cerasifera ´Nigra´, Mykla ap.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 10.11.2013 17:23

Občas, když najdu na zahradě nové místo, dostanu choutky zaexperimentovat, pak se klepnu přes prsty a zůstávám u osvědčených druhů.Jsme přeci zahradkáři pachticími se za novým zbožím, které bývá z prvu předražené, a pak už ho nikdo nechce.Přesně jako letos mě čertík láká vyzkoušet nové druhy v podobě třeba okrasné slivoně keřovitého růstu, s červenou dužinou, a dekoratívně červenými listy Hollywoodu, a broskvošvestky Melitopolski.Obě by zrály v srpnu.Mohli by jste laskavě doporučit jednu z nich, nebo mě naopak odradit od koupě něčeho, čemu se třeba u nás nedaří, a čeho mohu později litovat???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.188 (?), 11.11.2013 16:18

Zdravím, před čtyřmi roky jsem zakoupila v Juralu slivoň Hollywod, je to celkem pohledný strom (na jaře růžové květy a tmavočervené listy), bujně rostla i plodila i při u nás nekvalitní půdě (jíl a kámen), proto jsem musela zakracovat letorosty a plody protrhávat. Jenže - velikost plodů o málo větší než špendlíky a nejde od pecky, navíc se tváří zrale, ale musí se jíst až jsou měkké, jinak jsou trpké. Když letos byla obsypaná, nastal problém, co s nimi - zavařovat celé plody? Část jsme snědli, něco jsem zavařila a zbytek jsem manželovi nasypala do bečky ke švestkám, ví bůh, jak to dopadne.. Vzhledem k tomu, že bojujeme s místem, tak jsem ji před měsícem vykopala. Takže - kdo má místo a chce relativně hezký téměř bezúdržbový strom (kromě toho zakracování) a neřeší, co s úrodou, tak doporučuji.

Jana   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 11.11.2013 18:02

Hollywood je okrasná slivoň, Melitopolki je mnohem lepší odrůda. Těžko je to ale Broskošvestka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 14.11.2013 11:31

Paní Jana Hollywood vykopala, protože ji ani nestála za to, aby z nedostatku místa tento okrasný stromkokeř zdobil její zahradu.Takže mě nezbývá, než poděkovat za ohodnocení kvalit okrasné slivoně Hollywoodu.Pokud by Melitopolski byl kvalitnější ovoce, vůbec by nevadilo jak se jmenuje.Zda je to broskvoň,nebo nějaký kříženec.Nakonec si přece jen vyberu nějakou tu klasiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika