Slivka odolná na neskoré jarné mrazy



host - 228.156 (?) 
29.4.2022 20:38, zobrazeno: 919x
Podobnu otázku som položil aj na inom fóre ale viac hláv viac rozumu..ktoré slivky vám najmenej vymrzaju na jar, sú otuzile..podľa mojich skúseností.. Toptaste, Katinka a Hanita v celku dobre, cacanska lepotica ako tak. Horšia skúsenosť je s hagantou, Stanley a dosť zrejme vymrzli aj Topstar plus.. Odolnejšie by mali byť ešte Calypso a wangenheim ktoré som objednal.. Máte este skúsenosť s nejakou inou odrodu ktorá na jar nevymrza v kvete? Ďakujem
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 29.4.2022 22:28

Za sebe nemůžu sloužit. V Pardubicích mně švestky snad ještě nikdy nezmrzly. A to ani 18.5. 2012, i když v okolí Pardubic ano. Na podrobnosti si už nevzpomínám, ale je tady někde vlákno, které se inkriminovanému mrazu tenkrát věnovalo, ale na název si už nevzpomínám, tam možná cenné informace byly. Co si akorát vzpomínám, že se jednou v březnu vysypaly květní pupeny u Prezidentu, když bylo asi -11°C po teplé zimě a hodně narašených pupenech. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.83 (?), 30.4.2022 21:11

Tento rok mi mráz jemne,,šlahol" a to nie prvý krát Presentu. Je to najneskoršia slivka ale z tých čo mám ja kvitne ako prvá. Vyššie spomínaný Topstar plus vyzerá bez poškodenia V minulosti mi niekolkokrát omrzol aj Toptaste, ktorý už ale nemám. Takže za mna osobne Presenta a Toptaste sú nachylné. Ostatné odrody ktoré pestujem mi hadam nikdy nezmrzli sú to:  Bystrické, Durancie, Stanley, Topstar, Hanita, Čačanská rodná, Tuleu Gras a Valor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.156 (?), 30.4.2022 22:14
Neviem čím to potom moze byť..u mňa toptasty sú takmer bez poškodenia a Stanley, Topstar,haganty, majú veľa čiernych piestikov..Stanley takmer 100 %
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.83 (?), 30.4.2022 22:16

Poloha, konkrétne miesto na záhrade, možností je veľa...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 1.5.2022 7:58

Nejcitlivější na jarní mrazy je Toptaste, když příjde mráz (pod -2°C) v době květu tak zmrznou jako květy meruněk.Nejpozději kvetou Domácí velkoplodé ty mi tady kompletně zmrzly jen 18.5.2018.Zajímavé je že Domácí jsou na mráz odolnější než Bystrické, nejvíc bývá mrazy poškozována Bystrická muškátová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 1.5.2022 9:45
Na pozemku kolem potoka, kde mráz občas pořádně sedne pěstuju Jojo, Stanley, Domácí, Tophit, Bellamiru, Elenu, Hamanovu, trnkové odkopky. V nedávné minulosti tam byla ještě Durancie a o několik let zpět Valjevka. Na jednou starším stromě odkopkové trnky jsem měl na několika větvích naroubovaný pokusně Toptaste a Topfirst. Když se zadaří zmrzne úplně všechno nehledě na odrůdu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika