Rheingold? Oulinská? Kterou?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 248.52 (?) 
17.8.2013 23:38

Řežu ji po sklizni ve druhé polovině srpna. mám jednu hodně starou a jednu mladou, oba stromy jsou čtvrtkmeny, podnože nevím. Korunu mám zapěstovanou s terminálem - spodní patro větví, s odstupem druhé patro a pak jsem terminál nahoře odstranila, aby nehnala do výšky. Při řezu odstraňuji svisle rostoucí výhony a delší výhony směřující do koruny, nové přírůstky zkracuji asi tak v polovině na vnější pupen. Starší strom má tendenci časem tvořit dlouhé převislé "šlahounovité" větve, tam občas podle potřeby zkracuji na nižší rozvětvení. U něj kratší přírustky nezkracuji - jen na koncích větví, kde dělá nové výhony třeba 40cm, zkracuji cca na uvedenou polovinu.

Ohledně plodnosti - na mladém stromku jsem zpočátku také měla jen pár kousků, až minulý rok a letos jich má už poměrně dost. Starý strom už dožívá, kmen má dutý, tak již toho také tolik nemá, ale v době největší plodnosti měl i 130kg rynglí cheeky...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 104.6 (?), 19.8.2013 17:49

Paní Lído, Děkuji za obsáhlou radu budu se těšit na další vaše příspěvky.Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 12.5.2014 23:05

Oulinska si dava s plnou plodnosti celkem na cas.Ma podnoz myrobalan.Jina podnoz..napr. St Julien urcite o nejaky ten rok plodnost uspisi.Zalezi ovsem na pudnich podminkach jestli dana podnoz je vhodna.

Z mych pokusu se uspesne rekrutuje Zluta Afaska.Druhym rokem na myrobalanu je obsypana pludky a to vesmes co bylo opylene drzi, stejne jak na Aprimire. TopGigant byl taktez opylen, ale pludky zloutnou a opadavaji.Mozna na ukazku budou dva..snad tri kousky.Afaska byla v plnem kvetu, kdy Lepotice uz koncily.Pludky jsou tmave zelene a v porovnani s Oulinskou ci Althanovou jednou tak velke.Takze uvidime co z teto odrudy zlute ryngle se vyklube.Uvadi se az 80g velky plod, sladky, vhodny pro paleni.Jedine co mi je podezrele... je jeji podlouhly svestkovy tvar.surprise...v prubehu tydne pridam foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.156 (?), 22.5.2014 10:51

Hodně podobná na Oulinskou je slíva Ontario, tady na Opavskü byla obecně v každé zahradě. S Oulinskou jsem zatím neměl tu čest, což je škoda, má to být delikatesa.Ontario je opravdu větší než Oulinská, což mě navádí na domněnku, zda ten domnělý druhý klon nemůže být Ontario, podobnost je značná... Ale asi se pletu, je známo že třeba Zelená rengloda existuje v mnoha klonech a ne všechny jsou opravdu kvalitní...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 22.5.2014 12:02

Podle popisu na "starých odrůdách" zraje Ontario v polovině srpna a plody má 38-55g. Mám "větší klon" Oulinské, asi 50 let starý strom, zraje v první dekádě srpna a plody má cca 65g. Takže je větší než Ontario a zraje dříve. A je to fakt ňamka, obzvlášť přímo ze stromu cheeky           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.34 (?), 12.5.2014 23:12

Doporučuji Malvazinku. Bezkonkurenční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 29.7.2014 21:22

Tak davam slibene foto Zlute afasky... dve tretiny plodu jsem protrhal... trilety stromek.Plody jsou prozatim tvrde a zelene.Pocitam tak vahu kolem 50 gramu... slibovanych 70..snad az bude strom starsi.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika