Potřebuji tip na dobrou švestku



host - 234.82 (?)
23.12.2023 17:13

Miesto Presenty by som zasadil Topend. Topend netrpí moniliózou plodov. Presenta je na moniliózu plodov dosť citlivá. Ďalšia nevýhoda Presenty je to že rastie velmi bujne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 28.11.2023 19:41

Také doporučuji Jofelu. Po dlouhé době kloudná švestka. Výborná, sladká a jde od pecky. Měl jsem Č. lepotici (chuť nic moc) a mám Presentu (také nic moc, drobná, chuťově divná, velmi pozdní). Pak jsem měl Stanley (sladká voda, hnije). Švestky kupujte jen tolerantní k šarce. Stejně není nad pravou švestku Domácí, bohužel trpí šarkou. U mě v HK byla šarka i na meruňkách a broskvoních. Čili musím vysazovat jen tolerantní sorty všech těchto peckovin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.231 (?), 28.11.2023 21:04

Pološvestku Stanley nesmíte nechat přezrát, raději trochu podtrhnout. Chuťově na Hanitu, Gabrovskou nemá, ale zase tak špatný Stanley není. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.9 (?), 29.11.2023 21:38

Stanley trpí moníliou plodov ak je pred dozretím plodov daždivé počasie. Čačanská Lepotica moníliou plodov netrpí a nenapadá ju moc ani piliarka. Má celkom velké plody. Jediné jej mínus je v tom že je menej sladká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.81 (?), 1.12.2023 20:47

Elena je úrodná slivka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.12.2023 14:50

Ke KUKYHO příspěvku:
Jofela - rád bych se dočkal stejné zkušenosti
Presenta - stejná zkušenost, plody malé, ale i když tužší, bývaly velmi chutné. V tomto roce větší, měkčí, méně chutné.
Stanley - v plodnosti naprosto spolehlivá, u mě netrpí moniliovou hnilobou více než jiné švestky, plody mají univerzální použití. Je to pološvestka, takže se nelze divit, že má různé fáze zralosti. Ta pozdější, kdy plody příliš změknou, už není tolik vhodná na přímý konzum. Vhodné pro tyto účely jsou plody jen nepatrně zaměklé. Co se týče šarky, tak velké štěstí je, že tato choroba nepůsobí všude stejně. Právě proto zde můžou různé Domácí švestky dozrát do dobré jakosti. Nepěstovatelná je zde prozatím Felsina a Špendlík žlutý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.70 (?), 16.12.2023 21:05

Ak chcete slivku na kompót tak kúpte Čačanskú lepoticu. Kompót z nej je výborný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 16.12.2023 22:09

Je to možné, ale na kompot bych použit tu Presentu. Plody jsou menší, lépe se vejdou do sklenice. Pokud chcete pozdnější peckovinu, doporučuji Nancyskou mirabelku. Se švestkou se nedá porovnat, ale je úrodná, aromaticko sladká, jde od pecky. Na povidla, kompoty, pálení, k jídlu. Postřiky proti pilatkám a obaleči jsou doporučené, jinak bývá úroda malá. Potřebuje prostor, je hodně vzrůstná. Netrpí šarkou, a to je velmi důležité. Mnoho peckovin s tím má problém. Neléčitelný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.124 (?), 17.12.2023 11:31
Thanks
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.82 (?), 23.12.2023 17:13

Miesto Presenty by som zasadil Topend. Topend netrpí moniliózou plodov. Presenta je na moniliózu plodov dosť citlivá. Ďalšia nevýhoda Presenty je to že rastie velmi bujne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.12.2023 20:08

Asi máme s Mikešem13 nějakou jinou Presentu. Moc nehnije, roste slabě (podnož St.Julien), plody bývaly menší a tuhé. Ale tedy moc chutné. Topendy jsem měl dva. Dočkal jsem se plodů u toho druhého, který postupně od vrchu zasychá. Plody ale zrály nějak dříve. Pokud by to byla záměna, tak mi ale žádnou jinou odrůdu nepřipomínaly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika