Pokroucené listy na švestce



Hedvika - (3) - 60.159 (?) 
17.7.2009 19:46, zobrazeno: 30000x

Dobrý den,

napodzim jsem vysadila švestku. Dobře rostla, ale začaly se jí kroutit listy. Parazita jsem na listech neobjevila. Poraďte co s tím. Děkuji Hedvika

Pokroucené listy na švestce
Pokroucené listy na švestce
Pokroucené listy na švestce
Pokroucené listy na švestce
Pokroucené listy na švestce
Pokroucené listy na švestce
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 49.39 (?), 17.7.2009 19:53

Tipuji možné příčiny: Mšice? Sviluška? Viróza?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hedvika - (3) - 60.159 (?), 17.7.2009 20:07

Mšice to nejsou. I přez to jsem stromek postŕíkala ze zoufalství mospilanem :) Na jaře rostl. Když byly větvičky cca.15 cm dlouhé, začaly se listy kroutit. Růst se zastavil. Vzdálenost mezi jednotlivými lístky je zhruba poloviční, než byla u,,zdravé" větvičky.

Na jaře jsem udělala chybu a stříkla jsem ho Baycorem na list. Můźe být chyba v tom? Děkuji za příspěvky. Hedvika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.159 (?), 16.9.2009 17:54

Tak jsem vzala větvičku do zahradnictví,, na poradu". Přes léto větvičky rostly tak, že mezi jednotlivými listy byl cca 1 cm. Krněla.

Výsledek porady. Vypadá to na bakteriální onemocnéní, jak jsem ze dozvěděla, u rostlin neléčitelné.Takže vykopat a spálit. Ještě svitla naděje. Listy jsou totiž napadené sviluškou.  A v případé masivního napadení by mohlo prý dojít k oslabení růstu.  Tak v intervalu 14ti dnů postříkám přípravkem Topstar a ještě jednou na jaře. Doufám, źe to pomůže :) Hedvika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.159 (?), 16.9.2009 18:01

Oprava.Ten postřik je Talstar :)Hedvika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 43.222 (?), 7.9.2010 1:40

Můžete napsat, jak se tento problém vyvíjel letos? Zajímá mě to neboť řeším asi to samé, víceméně bez výsledku.    Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.157 (?), 15.11.2010 14:49

Toto je příznak napadení rozočem.

Zpravidla se tak stává v mladých výsadbách, kde ještě nejsou rozšíření užiteční hmyzové, nebo tam, kde jste si je vyhubili nešetrnými aplikacemi postřiků, čemuž bych se ani nedivil, dle předchozích rad.

Nejlepší je aplikovat dravého roztoče Typhlodromus pyri.

s Pozdravem J. Pavlíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 15.11.2010 19:11

No, již jsem několikrát zde upozorňoval, že syntetické pyretroidy do ovocného sadu či zahrady nepatří, protože hubí predátory škodlivého hmyzu, tedy i roztočů. Talstar sice patří k těm lepším pyretroidům, ale také on špatně účikuje při teplotách vyšších než 23°C. Lépe je použít nějaký akaricid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika