Podnož Mykoa



host - 6.16 (?)
28.4.2013 21:12

Když už jsem do toho zabředl, připojím vysvětlení k popisu Česko-slovenských podnoží. My - myrobalán-Ko - kocmanovi - A - vegetativně množená. Generativně množené podnože se značí číslem. Podobně jsou značené jabloně, slivoně, mahalebky, broskvomandloně aj.

V

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 208.121 (?), 27.4.2013 8:09, zobrazeno: 16305x
Zdravím. Na celký neoplocený pozemek, na obnovení sadu, v polích a u lesa jsem si dnes koupil několik švestek. Poslední, už na hraně, doba na výsadbu. Bohužel jsem přílíš věřll prodávajícímu a nepřečetl jsem si pořádně popisky na nich. Podnož Myrobalán a Mykoa... A těch stromečků na Mykoa je většina. Ta podnož byla pro mně doteď neznámá, tak proto se to stalo. * Prosím o radu. Má slivoně v těchto podmínkách na této slabě rostoucí podnoži vůbec vysazovat? A co je to vlastně za podnož? Co jsem zatím zjistil, tak asi jen pro malé zahrádky a nízkokmeny. Ale ty stromečky jsou velké a na zákrsky vůbec nevypadají. Nebylo by v mém případě lepší ty stromečky raději vůbec nesázet a vyhodit je? No, vyhodit..., to bych neudělal! Bych je nasadil do kontejnérů a na podzim je rozdal. Mam totiž velmi špatné zkušenosti s vysazováním nevhodných odrůd, stanovivištích, apod. Předem děkuji za rady a zkušeností s tou Mykoa. Fact nevím co s tím. Rafael
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.16 (?), 28.4.2013 18:55

Nechtěl jsem reagovat jako první, protože se slivoněma nemám moc zkušeností... Nikdo nereaguje, tak to načnu.

Asi to bude MY-KL-A. To je vegetativně množený červenolistý myrobalán z Klčova. Proti semenáči myrobalánu je vzrůstově na úrovni žilienky(o 1/3 slabší než s. myrobalán).  S bujnějšími odrůdami by mohl v dobré půdě vytvořit dostatečně velký strom.

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.78 (?), 28.4.2013 19:51

Minulý rok jsem narazil na stránku ovocné školky Kocmanových, kde se uvádí, že prodávají k podnoži MYKOA licenční práva. Mě spíš přišlo, že je to jejich vlastní klon myrobalánu (dle názvu podnože). Možná odvozený právě z MYKLA. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.29 (?), 28.4.2013 20:36
Díky moc za odpovědi. Stromečky mám pořád ve sklepě a stále uvažuji co s nimi.. Každý byl opatřen popiskem: Rod, druh Slivoň Odrůda Čačabská rodná Generace/zdr. třída C/+ Podnož Mykoa Reg. č. dod. 584 ZEMSPOL Identifikace partie Kyjov - 1012 Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.78 (?), 28.4.2013 22:35

Osobně bych ty stromky už ve sklepě moc netrápil. Jak píše pan V. výše, záleží na půdních podmínkách a ty si myslím máte celkem dobré. Odhadnout, jak to dopadne neni jednoduché, ale poznáte to podle prvních přírůstků. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.16 (?), 28.4.2013 20:56

Omlouvám se za dezinformaci. Mykoa opravdu existuje. K ní nemám žádné informace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.16 (?), 28.4.2013 21:12

Když už jsem do toho zabředl, připojím vysvětlení k popisu Česko-slovenských podnoží. My - myrobalán-Ko - kocmanovi - A - vegetativně množená. Generativně množené podnože se značí číslem. Podobně jsou značené jabloně, slivoně, mahalebky, broskvomandloně aj.

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 29.4.2013 5:17

Mohl bych se zeptat, kdo tento typ podnože množí a případně prodává? Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.205 (?), 29.4.2013 18:17
Koupil jsem stromečky na těch podnožích u prodejce u kterého nakupuji už léta, žádná "exotika". Jinak velmi děkuji za rady. Bez nich bych ty stromky asi umístil na pozorování do kontejnérů. Už obnovuji druhý sad, tak jsem při výběru stromů velmi obezřetný. Ten první po předcích, ale ten druhý jsem vysadil a zčásti i vypěstoval sám. A to není příjemná práce ani pocit. Nejvíc jsem podcenil moniliozu a nedostatečnou odolnost k šárce. A taky nějaký osobní vztah k těm vlastním výpěstkům udělal své. Jen léta zabíraly místo a užitek z nich byl nevelký. Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 1.5.2013 8:03

Rafaeli, nejste sám, kdo se dopustí ve svém snažení chyby.Před mnoha lety jsem naletěl na rakouský inzerát jednoho Čechoslováka a nakoupil "univerzální" podnož pro peckoviny za nízkou cenu.Po naštěpování jsem zjistil, že jde o mirabelu z pecek, které jako "přidruženou výrobu" vyséval dotyčný podnikavec po vinohradě...           Chybami se člověk učí. Některé kmeny s výmlady mně ještě dnes tuto episodu připomínají. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika