Pěstování švestky i přes zimu?



host - 135.183 (?)
28.9.2011 1:11
Dobrý deň! Pokiaľ očakávate od slivky úrodu, musí zakvitnúť. Kvety sa vyvíjajú z pukov v pazuchách listov. Listy musia odpadnúť vplyvom ochladenia. Bez zimy to asi nepôjde. Slivka nie je banánovník. Paľo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 155.190 (?), 27.9.2011 19:53, zobrazeno: 14317x

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli lze udržet švestku v normálním stavu i přes zimu, například v domě? Pokud by to nějak šlo, aby malá švestečka neshodila lístky přes zimu, ale normálně dále rostla a na jaře měla před všema předstih...? Nevím zda-li to vůbe je možné, takto udržet stromek v plné kráse i přes zimu a hlavně aby i přes zimu nadále rostl? Pokud by to bylo možné, tak kdy případně stromek schovat do domu aby nezačal shazovat a co sním provést. Předem děkuji za případné odpovědi. S pozdravem Martin Válek.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.183 (?), 28.9.2011 1:11
Dobrý deň! Pokiaľ očakávate od slivky úrodu, musí zakvitnúť. Kvety sa vyvíjajú z pukov v pazuchách listov. Listy musia odpadnúť vplyvom ochladenia. Bez zimy to asi nepôjde. Slivka nie je banánovník. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.190 (?), 28.9.2011 13:23

Ano s tím samozřejmě počítám, že by nebyla úroda, ale šlo by mi jen oto, jestli by na malé švestečce rostli nadále lístky a ona by si obohatila svou zatím malou korunu. Je čerstvě vykopnutá, přesázená do květináče aby mi venku např. přes zimu nevymrzla a tudíž sem jí musel zbavit i části jejích lístků aby se mi vůbec chytla (ale myslím si, že hlavně pro uchytnutí pomohla dusíková hnojiva) a podařilo se. A právě když ji mám v květináči, tak mě napadla ta myšlenka, že by tuto zimu mohla přečkat doma v květináči a růst(samozřejmě bez květů a plodů) a po zimě bych ji již vysadil do zahrady kdy by měla již nasazených spoutu lístků.

Ale i tak si vážím Vaší odpovědi a děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.183 (?), 28.9.2011 14:54
Napadlo ma, že by ste so mohol opýtať v niektorej botanickej záhrade, aké majú skúsenosti s pestovaním ovocnín mierneho pásma. Cez zimu nie je iba nízka teplota, ale aj kratšia dĺžka dňa. Musel byste zrejme umelo prisvetlovať. V opačnom prípade bude stromček živoriť a listy mu pravdepodobne aj tak opadnú. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.23 (?), 28.9.2011 15:04

Myslíte to vážně? nebo jen provokujete? zkuste si po večerech číst v  biologii pro základní školy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 135.183 (?), 28.9.2011 20:59
Pre diskutujúceho 3.23: Bavíme sa na teoretickej úrovni. Nikto z nás to neodskúšal. Predpokladám ani Vy. Zatiaľčo my sa bavíme, Vy sa rozčulujete. Ak ste v biologii pre základné školy nečítal nič o dormancii či biologických hodinách, potom odporúčam náročnejšiu literatúru. Neviem, či sa v botanických záhradách zaoberajú pestovaním sliviek v skleníku, ale istotne by p.Martinovi poradili. Aj stredomorské rastliny potrebujú chladnejšie obdobie s kratším dňom, aby sa navodil cyklus rašenia. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.22 (?), 28.9.2011 15:29
Dobrý den, Podle mě je možné švestku udržet po určitý čas v zeleném stavu přes zimu i když je to nepřirozené, ale po čase by nejspíš začala chřadnout a přestala by růst. Rostliny našeho pásma mají v sobě něco jako biologické hodiny a navíc potřebují část roku odpočívat.Když ji takhle budete "mučit" tak vám příští rok nevyroste ani o píď. Radši ji nechte přes zimu venku, určitě nezmrzne, možná trochu pomrzne, ale příští rok poroste jako z vody. Jiří
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 28.9.2011 19:44

Dobrý večer. Položím tázku:" Kolik hodin vydržíte nespat"? No a naše stromy potřebují taky spát. Stromeček zazimujte, zalijte a zaházejte sněhem. Čím více a déle bude pod sněhem /celý stromek/ tím lépe. Nechte ho tam třeba i do května - pod tím sněhem.Stromu to neublíží ba naopak. Nehnojte první rok! Stromek si musí zvyknout na menší životní prostor. Vytvoří si kořenový bal a sám si zmenší listy. Aby mohl stroromeček dobře vegetovat vyžaduje zimu a klid.  Jestli budete strom ochraňovat před chladem a mrazem je to jeho konec. Musíte však zabránit a ochránit strom před holomrazem, suchem a nebezpečným jarním sluncem. Mohou se vytvořit mrazové desky na kmenu i kosterních větvích a je po něm. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 95.84 (?), 28.9.2011 20:27

Viděl jsem u nás v zimě takhle pěstovat meruňku. Hrozně jsem se zlobil, že ji mají až do března v teple na okně. Po přesazení venku opadala a brzy znovu vyrašila jako ve středomoří. Před několika dny jsem byl v Palermu. Mají tam v okolí nejen meruňky, ale i švestky (jabloň žádnou). Mě však spíš zajímaly mandloně, kaki a citrusy. I v lednu tam je i v noci třeba 10 stupňů nad nulou a o něco více světla než tady, takže opadavé stromy tam nemusejí spát tak dlouho. Ale proč to říkám? Myslím, že to vaše švestka přežije, ale nechal bych ji aspoň 2 měsíce v chladnu u jablek.

Zahrádkářská kolonie na Sicílii
Zahrádkářská kolonie na Sicílii
Zahrada2
Zahrada2
Oleadry jako stromy
Oleadry jako stromy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.190 (?), 2.10.2011 10:45

Mockrát děkuji všem. Mám více stromečků a zkusím je tedy přesadit na zahradu(snad není ještě pozdě) a zaházet sněhem, aby nezmrznuly a jeden ten nejmenší zkusím ponechat doma a ke konci zimy jej schovám do chladnějšího sklepa k uskladněnému ovoci pro navození aspoň částečného odpočinku a umělému schození lístků.

Ještě jednou mockrát děkuji všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika