Oullinská renglóda



host - 248.182 (?)
5.8.2023 19:31
Mňam!!! Lída
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 196.17 (?), 14.8.2021 17:35

Nejsem příznivcem Oullinské renglódy, takže všichni kdo naopak jsou, mohli by napsat 10 super příspěvků. V letošním roce je situace zvlášť nepříznivá. Když pominu silnou moniliovou hnilobbu, která je u této odrůdy každým rokem silná, tak všechny měknoucí plody jsou "rozblemcané", ale hlavně nejdou vůbec od pecky.  Od pecky jdou pouze nezralé, kyselé plody, což je zvláštní.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.51 (?), 14.8.2021 23:36

Možná to bude letošním rokem, Oullinskou mám ráda cheeky, ale letos mám s půlením také problémy, i když jsem zvyklá nakrojit a pootočit... Možná těmi horky dozrály plody moc rychle, tak jestli se trošku "neuvařily".        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
su2 - (2) - 168.242 (?), 15.8.2021 8:05
Letos plody (asi) Oullinské taky nejdou vůbec od pecky. Mohu potvrdit, že omylem utržené tvrdší jdou lépe. A u některých plodů, byť dostatečně vyzrálých, se nějak neobjevuje chuť a vůně, jsou jen sladké. No a hnilobu plodů ponechám raději bez komentáře. Zase ale nejsou plody nějak znehodnocené šarkou. Velmi bych váhal, kdybych měl pořizovat nový stromek, jakou renklódu bych pořídil, jestli vůbec. Althanova prý taky hnije a zelená je náchylná na šarku? Z lepotice mi všechny plody zase opadaly, tak snad příště bude mít renklóda důvod se snažit, když jí roste (trochu moc, na řez dvouletého stromku jsem si musel vzít židli) konkurence. Víc se těším na září na Wangenheimovu, nebo nějakou kulatější pološvestku z Vysočiny, ta není jen fádně sladká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.51 (?), 15.8.2021 12:12

Ty mé voní krásně, stačí projít kolem stromku (to samé Redhaven)... Ani se těm vosám nedivím.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 196.17 (?), 15.8.2021 20:58

Tak přiznávám, že ty žluté plody mají svoji specifickou lahodnost, možná nejsilnější z těch žlutoplodých renglód, škoda, že nejdou rozloupnout a "rozblemcají" se v ruce. Althanova mně nějak nesedí ani v Pardubicích ani na Vysočině, nevím čím to je. Zelená renglóda dlouho nerodila, ale teď vidíte, jak je obalená. Líbí se mi na ní, že má pěkně tuhou dužninu, jde rozloupnout a chuť je sladká, přitom specifická, žádná mdlost a fádnost. Kompoty ze Zelené renglódy jsou jedny z nejlepších. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 27.7.2022 22:17

Takhle to dopadá, když se přežene ochrana proti pilatce.

Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 196.17 (?), 9.8.2022 18:06

Co s Oullinskou renglódou? Nakonec se ukázalo, že je u nás doma mnohem atraktivnější než renglóda Zelená a Altánova, takže se likvidovat nebude. Na kmeni opét vyrazil jako "bonus" sírovec žlutooranžový, ale zůstal tentokrát bez povšimnutí. 

Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 5.8.2023 16:04

Oullinská ryngle. Byla tady včera, je tady dnes a bude i zítra. 

Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.182 (?), 5.8.2023 19:31
Mňam!!! Lída
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ogar2002 - (33) - 68.117 (?), 5.8.2023 21:23
Závidím Vám! Já svou asi 30 letou Oulinskou nechal ač nerad před 6 lety shodit (sněhová kalamita v roce 2009 ji dala "po kabátě" a na následky poškození v roce 2017 umřela). A nový strom zasazený v roce 2019 ne a ne kvést. Přitom roste jako o závod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika