Odrůda Helena



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?)
14.9.2009 15:40

S Vaším jménem to s pravou švestkou nebude dělat dobrotu
   Ale vážně. Elena je pozdní slivoň, v tuto dobu u nás ještě není úplně zralá. Pravé švestky se prodávají téměř v každé školce (obvykle pod názvem Domácí, příp. Hamanova, aj.), ale pro náchylnost k virovému onemocnění je úspěšnost jejich pěstování nespolehlivá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 44.26 (?), 14.9.2009 14:45, zobrazeno: 4717x

Mám druhým rokem švestku Helenu. V zahradnictví jsem požadovala pokud možno pravou švestku, teď má první úrodu (asi 15 plodů) a je jasné, že je to kříženec s blumou. Chutná dobře, ale pravá švestka to není. Pamatuji si z dětství chuť švestek u babičky na Šumavě, od té doby se něco takového snažím nasadit na zahradu. Asi marně :-(Máte s touto odrůdou prosím někdo nějaké zkušenosti? Poradíte mi, kde sehnat pravou švestku?

Díky, Šárka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.26 (?), 14.9.2009 14:47

Omlouvám se, odrůda se jmenuje ELENA.

Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 14.9.2009 15:40

S Vaším jménem to s pravou švestkou nebude dělat dobrotu
   Ale vážně. Elena je pozdní slivoň, v tuto dobu u nás ještě není úplně zralá. Pravé švestky se prodávají téměř v každé školce (obvykle pod názvem Domácí, příp. Hamanova, aj.), ale pro náchylnost k virovému onemocnění je úspěšnost jejich pěstování nespolehlivá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.26 (?), 12.10.2009 13:22

Milý pane Vysloužile, díky. Nezklamal jste a opět jste mě pobavil! Vůbec mi ta spojitost s mám jménem nedošla . Nicméně tu moji slivoň (zní to divně, lepší je švestka) jsem ochutnala a je moc dobrá. Tak ji asi vezmu na milost 

Šárka s dlouhám á

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.249 (?), 10.3.2010 16:26

Do jakých poloh je tato odrůda vhodná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika