Odběr roubu slivoně



Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 44.124 (?)
1.2.2009 10:42

Řekl bych, že zadavatel dotazu trošku spojil dva pojmy, ale ptáteli se, zda lze očkovat slivoně na jaře Forkertem, odpověďˇzní že ano. Na druhé straně se však nabízí otázka proč??

           Milan Boštička

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 136.128 (?), 18.1.2009 14:08, zobrazeno: 16730x

Chci se zeptat, mohu už nyní koncem ledna odebrat rouby ze slivoně a jak je nejlépe uskladnit? Kdy je nejvhodnější doba na roubování myrobalánových podnoží u kořenového krčku na trvalém stanovišti. Chci na jaře zkusit chip budding. Děkuji Karel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 68.229 (?), 21.1.2009 17:55

chip budding je způsob očkování a na jaře je to docela neopodstatněné, protože než vám očko přiroste (14dní) tak se o těch 14 dní zpozdí ve vegetaci, a nezřídka pod páskou odumře(rozuměj pupen, né štítek kůry),hlevně u peckovin.

Pokud jste zručný, tak nejjistější je jazýčková kopulace v polovině dubna, to je zpoždění minimální, anebo za mízy za kůru pokud jste začátečníkem.

rouby se odebírají optimálně v prosinci, ale klidně i teď, založit na severní část budovy do zeminy(pokud není zmrzlá na kámen)

Osobně roubuju modré peckoviny již zmíněnou kopulací začátkem dubna, rouby odebírám (ze stromu na strom) .Třešně jdou už v ůnoru, taky ze stromu na strom a jádroviny vám přirostou kdykoliv, pokud dodržíte všeobecně platné zásady.

chip budingem jsem očkoval broskvoně vloni, ze stromu na strom, kdy jsem využíval mírně narašených spodních pupenů, oproti vrcholovým, už rašícím. Vtip je v tom že po týdnu se musí nad čipem uříznout zbytek podnože a krom očka zamáznout voskem, a za další týden povolit ůvazek.

Poslední příspěvek berte jako kuriozitu, klasika je srpen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.114 (?), 23.1.2009 7:02

Děkuji za radu Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.143 (?), 30.1.2009 19:34

To je zajímavé a proč se tedy uvádí Forkert jako jarní obdoba v podstatě taky chip budingu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 38.167 (?), 30.1.2009 20:53

Mám pocit že forkertovo očkování a chip budding jsou synonyma pro jeden úkon. Jediné opodstatnění které vidím v používání v jarním období je v případě malého množství roubového materiálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.143 (?), 31.1.2009 8:42

Ovšem to jsem se nedozvěděl, jestli se očka peckovin (slivoně, třešně) chytnou Forkertem na jaře nebo ne. Přeci se tím dělá i když není míza. No holt to budu muset vyzkoušet.

J. Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 44.124 (?), 1.2.2009 10:42

Řekl bych, že zadavatel dotazu trošku spojil dva pojmy, ale ptáteli se, zda lze očkovat slivoně na jaře Forkertem, odpověďˇzní že ano. Na druhé straně se však nabízí otázka proč??

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 197.143 (?), 1.2.2009 17:38

Díky, ale někdo tu zmínil že se to nechytá. Že ta očka odumřou. Netroufám si to roubovat za kůru či jinak, proto, že podnož je silnější než roub, ale ne zas tak, aby to za ní šlo dát nebo udělat kopulací. A v srpnu jsem zase neměl k dispozici očka. Jinak běžně dělám čipování konec července začátek srpna. Šlo mi spíš o jarní termín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 68.229 (?), 4.2.2009 15:52

Skuste zlepšené plátkování, dělám tak všechno co nejde kopulací.

Jsem spíše pro způsoby bez mízy, přirostení tolik nezpomaluje růst roubu, jako způsoby za mízy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.106 (?), 5.2.2009 12:20

Dobrý den,

prosím o vysvětlení co je myšleno pod pojmem "zlepšené plátování".A v kterém období takto roubujete?Stručný návod.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika