Nezavážu a nezavážu



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?)
11.3.2017 21:51

Nechám 10cm pásky 1.konce volné. První otáčku na dřevě pod místem roubování udělám směrem dolů pod volný konec a další už jdou směrem nahoru nad volný konec pásky. Po zavázání roubu udělám zbytkem pásky ještě několik otáček seshora dolů a dostanu se k volnému 1. konci. Oba konce pak svážu k sobě. Foto úvazek na tužce.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 211.75 (?), 11.3.2017 20:18

Jste zlatíčka, hned několik fíglů, zítra vyzkouším, fakt už jsem z toho byl dneska na palici.Dříve jsem také rouboval ale ty špalky byly silné a tak jem to na konci nějak zauzloval ale teď na ty "tužkové"kopulační rouby a očka to nefunguje.Díky mooocyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 11.3.2017 21:51

Nechám 10cm pásky 1.konce volné. První otáčku na dřevě pod místem roubování udělám směrem dolů pod volný konec a další už jdou směrem nahoru nad volný konec pásky. Po zavázání roubu udělám zbytkem pásky ještě několik otáček seshora dolů a dostanu se k volnému 1. konci. Oba konce pak svážu k sobě. Foto úvazek na tužce.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.115 (?), 11.3.2017 23:17

Hrubší vážu vázací PVC páskou, jemnější elektrikářskou izolační (většinou ji motám lepicí stranou ven). Někdy mi špatně vyjde vázací PVC páska, tak konec přichytnu elektrikářskou. Letos ještě vyzkouším bílou vodařskou (topenářskou), hlavně na očkování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.75 (?), 12.3.2017 8:01

Škoda, že jsem neměl tyto informace o vázání dřív protože letos jsem se pekloval s dvaceti úvazky a jestli se mi jich hodně nechytne bude mě to mrzet.Loni na začátku září jsem tady měl na očkování několika výmladků od švestek pozvaného kamaráda, zahradníka.Používal právě přepůlenou tu normální kupovanou a šlo mu to raz dva, jen vždycky tan koneček podstrčil.Tak jsem si myslel jak jsem to hezky okouknul a ono prd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?), 12.3.2017 8:35

Ten základní fór je v tvarové paměti pásky a její správné teplotě.  Před vázáním se páska natáhne cca o 10 - 20% své délky. Pak vlasně vážete zlehka bez většího utahování a jak se páska svou tvarovou pamětí vrací zpět, úvazek se rovnoměrně utáhne sám. Takže to, co vlastně vypadá jako kontrola pevnosti pásky před vlastním vázáním není nic jiného než právě ono protažení a ohřátí. Ohřátí protahováním mezi prsty lze (a je to tak lépe) nahradit předehřátím doma či v černém pytlíku na sluníčku.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.75 (?), 12.3.2017 8:56

Problém jsem neměl s utažením naroubované větvičky, ale s ukončením se mi zkrátka nedařil ten konec sdrhnout, stále se mi to o závit posouvalo a volňovalo při utahováná a utáhnout to nešlo protože ta páska se nedokázala sesmeknout, jako by opravdu potřebovala nalubrikovat... naslinit.Taky jsem si myslel, že mám prsty od štěpařského vosku, ale nebylo to tím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?), 12.3.2017 9:43

Po podvlíknutí se neutahuje, ale jen se přidrží napnuté po dobu, než se páska smrští. Efekt se dá zvýraznit natáhnutím před provlékáním. Naopak, pokud neuzlujete a jen provléknete, pak povolení úvazku se dělá zatažením za volný konec ve směru utahování a tvarová paměť udělá po prudkém uvolnění tahu povolení úvazku. Tedy Vy z vázání plynule přecházíte na uvolnění. Pokud páska není průtažná, váže se s ní jako s lýkem. Další možností je v lékárně si vyzvednout gumičky, kterými mají sepnuté krabičky po 5kusech, těmi vázat a úvazek nasprejovat vaselinou nebo celý i s roubem natřít řidším latexem.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 13.3.2017 7:40

S tím utažením po podvléknutí to vidím jako Standa. Jak vážu, tak se snažím, aby se mi páska nekroutila, klouzala mezi prsty. Trochu ji natahuji a poslední tři otočky dělám z "pevného držení". Páska se zkroutí a podvléká se snáž. A lépe drží.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.75 (?), 13.3.2017 9:07

Včera jsem nakoupil nějaké pásky a taky stromový balzám.Vždycky jsem používal klasický štěpařský vosk ale občas jsem viděl, že při teplém počasí ten vosk zateče k roubu a ten se nemusí ujmout, ten balzám je podle mě jen latex který vyschne a už na slunci neteče.Když jsem viděl pana Hričovského jak se se zavazováním vůbec nepárá, doslova to zašmodrchá a pravděpodobně mu přirůstá všechno, tak nevím co ty moje větvičky ještě chtěji když pečlivě vážu závit vedle závitu...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika