Nevyrašené letorasty



host - 234.167 (?) 
30.5.2021 15:59, zobrazeno: 3861x
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať kolegov ovocinárov, čo za choroba je dôvodom na nevyrašenie niektorých letorastov sliviek na inak (navonok) zdravých stromoch. Nikdy predtým som to nevidel, foto prikladám. Ďakujem, Jozef.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 225.1 (?), 30.5.2021 20:26
Mám letos na jednom stromů stejný problém takže se připojují k prosbě o radu, říkal jsem si jestli si třeba myši nepochutnali na části kořenového systému, ale fakt nevím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 31.5.2021 5:05

Bakteriální usychání větví (Pseudomonas, nebo Xanthomonas).Jedinou možností jak této chorobě předcházet je prevence.Postřik měďnatými přípravky na podzim při opadů listí a koncem zimy když se teplota vzduchu pohybuje kolem 7°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.1 (?), 31.5.2021 20:04

a ted se ty větve už zachranit nedají? bude se to šířít? mám je uříznout?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.251 (?), 31.5.2021 20:48

Na Valašsku tato choroba řádí jak čert (Pseudonomas) ale to na snímku nějak vyrašilo a zdá se mne, že to bude něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.217 (?), 31.5.2021 22:55

Také mám letos podobný problém. Sice ne se švestkou, ale s nektarinkou. Krásně odkvetla (zrovna byly mrazíky, měla jsem obavy). Ale pak, když začaly rašit lístky, na některých větvičkách nevyrašily (do dnešního dne). Říkala jsem si, jestli to není monilie, ale opylené plody na těch větvičkách zatím rostou...

Byla stříkaná na podzim a zjara Kuprikolem, pak druhý jarní postřik Syllit. Stejně ošetřená Redhaven je normální.

Ještě jedno zjištění, které nechápu. Kamarádka má stenou nektarinku.Loni v srpnu ji stihla ostříhat jen 3/4 koruny, 1/4 zůstala bez řezu. Odkvetla jako moje v pořádku. Ale neostříhané větve jsou obalené zelenými lístky a ostříhaná část je na tom stejně jako moje nektarinka...

Nevíte někdo proč a čím to je? Díky - Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika