nevhodně umístěné výhony na novém stromku



Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 118.166 (?)
15.3.2008 15:43

Možná jsou všichni ostatní případní rádci zrovna na zahradě a nikoli u počítače :o) Tuhle Vaši radu jsem zrovna četla v jiné zdejší diskusi u špičáku a napadlo mě, že by se dala použít i v mém případě. Děkuji za potvrzení mé domněnky.   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 118.166 (?), 15.3.2008 15:12, zobrazeno: 4015x

Prosím o radu, jak zastřihnout nový stromek slivoně, když má pouze dva použitelné výhony z téhož místa různými směry, aby přesto časem vytvořil korunu. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.194 (?), 15.3.2008 15:27

No, že bych Vám odpovídal jenom já? Tak pokud by to paní Marie Kláro byl můj stromek, tak bych si zapěstoval novou korunku. Dělal bych to tak, že bych zcela odstranil ty dva letorosty, které popisujete a terminál zastřihl ve výšce, kterou požadujete. Pod tím zastřihnutím napočítejte zhruba 12 oček a 2 pod nimi vyslepte, čili jemně vyřízněte. Ze zbývajícíh oček Vám začnou vyrůstat nové letorosty, které se snažte vyklánět pokud možno šikmým směrem. Jen jeden nechte růst zcela nahoru, to bude nový terminál. A ty nové narůstající letorosty v létě proberte tak, aby na stromku zůstaly jen 4 až 5 kosterních větví, ale aby byly ob jedno očko. Nikoli hned vedle sebe. Snad Vám to půjde dobře. Přeje opět Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 118.166 (?), 15.3.2008 15:43

Možná jsou všichni ostatní případní rádci zrovna na zahradě a nikoli u počítače :o) Tuhle Vaši radu jsem zrovna četla v jiné zdejší diskusi u špičáku a napadlo mě, že by se dala použít i v mém případě. Děkuji za potvrzení mé domněnky.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 15.3.2008 15:53

Tomu o té zahradě já celkem rozumím paní Marie Kláro. Jenže já sedím u počítače a projektuju okrasné zahrady, protože potřebuji odevzdat v co nekratší době 4 nové pojekty. Ve svém ovocném sadu jsem byl dnes dopoledne. Takže pohoda. Jen se trochu děsím těch ohlášených mrazíků, protože mám asi 30 nakvétajících meruněk a to by nebylo to pravé. Tak uvidím. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 118.166 (?), 15.3.2008 16:04

I já jsem trávila dopoledne na zahradě - výsadbou právě dvou zmíněných stromků a odtud si jenom odběhla na internet pro rady zkušenějších. Teď opět vezmu do ruky nůžky a jdu počítat očka na té švestce. Hezký den :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika