Nestihl jsem postřik slivoní, co teď?



host - 136.83 (?)
27.4.2022 12:18

Čo sa týka postreku, môžete pridať do postreku proti piliarke fungicíd Signum alebo Prolectus. Čo sa týka tvaru pestovania, cca 90 percent sliviek mám s terminálom. U sliviek si myslí to ale nieje až také dôležité či terminál alebo kotol, avšak ak už raz bola zapestovaná na terminál tak by som z nej kotol už nerobil. čo sa týka vyrovnania stromčeka, to už by som tiež v tejto fáze nerobil. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Edien - (1) - 112.125 (?), 27.4.2022 10:46, zobrazeno: 1036x

Zdravím. Jako totální amatér, který pořádně nestíhá svoji zahradu, jsem měl vloni napadené švestky pilatkou a úroda skoro žádná. Některé stromky nic, jiné bída a pilatka. Letos jsem se tomu chtěl věnovat více, ale byli jsme v dubnu dosti na cestách nebo pršelo a tak nebyla příležitost prvního postřiku, chtěl jsem dát Kuprikol 50 nebo Champion 50 WG. Nyní už jsou slivoně ale v květu a dle návodu již postřik proti puchrovitosti a chorobám není možný. Co doporučujete prosím? Nechat to už tak bez postřiku a soustředit se nyní až na pilatku ve fázi opadu květních lístků (kdy 50-90% kvítků opadlo)? Ještě jsem si nakoupil cca 2ks/strom takové ty bílé lepivé desky. Ty se prosím věší na stromy kdy?

Ještě zajímavá informace. Před dvěma lety jsem shlédl video na youtube, kde nějaký možná odborník poukazoval na nutnost terminálu u sllivoní. Nechal jsem je tedy takto růst a tvaroval řez dle toho doporučení a letos jsem četl ve více zdrojích úplný opak, že je nutná kotlová koruna a terminál pryč. Protože to rostlo do nebe, celé jsem to přepracoval, dokud stromy nejsou moc staré, na kotlovou korunu. Vypadá to o moc lépe. Vím, že jsou to hrozné zásahy do stromů, ale snad to bude lepší takto. Také se mi to více líbí.

Poslední věc je ten obrázek šikmé slivoně. Ona už se bulá do strany asi 4 roky. Chtěl jsem ji rovnat a pořád se k tomu nemohl dostat. Má to ještě smysl nějak šponovat lanem do strany, když už je poměrně silná a roste hodně křivě? Moc děkuji za rady a omlouvám se za neznalost a možná také naprostý amatérismus :-)

Jaromír

křivá slivoň
křivá slivoň
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.83 (?), 27.4.2022 12:18

Čo sa týka postreku, môžete pridať do postreku proti piliarke fungicíd Signum alebo Prolectus. Čo sa týka tvaru pestovania, cca 90 percent sliviek mám s terminálom. U sliviek si myslí to ale nieje až také dôležité či terminál alebo kotol, avšak ak už raz bola zapestovaná na terminál tak by som z nej kotol už nerobil. čo sa týka vyrovnania stromčeka, to už by som tiež v tejto fáze nerobil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 27.4.2022 14:45

Bílé lepové desky se aplikují-zavěšují chvíli před rozkvětem-pokud není v návodu k těm Vašim konkrétním psáno jinak-nalepí se na ně mnoho původců poškození,  často to dokáže zabezpečit dostatečnou úrodu bez potřeby postřikuenlightened! Terminál má kooperovat-vzájemně si vyhovět s kosterními větvemi-mj. je jistí před zatržením v místě nasazení u kmene, nabýzí možnost zapěstování dalšího patra, zároveň není nutné, aby tzv.utekl do oblakcheeky. Snad rány po řezu nějak vhodně zatřete-bez toho jimi uniká energie, skrz ně se do stromu dostávají choroby-dřevokazné houbycrying. Srovnání sromku je vhodné, jěště ne nemožné, ale bylo by dobré toto dělat z citem, postupně-např.zatlouct kovový kůl v opačném úhlu odklonu a houžvením stromek rovnat. Lze i šířeji obrýt, uvolněnou dřevinu narovnat, uvázat, obšlápnout, velkoryse-bohatě zalít-třeba i přihnojit, srovnat terén a radovat se z dobře vykonaného dílawink. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 27.4.2022 14:49

...nabízí: ach jo, ten češtinfrownlaugh, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 100.100 (?), 27.4.2022 14:39

Zdravím, 

bílé lepivé desky jste už měl mít rozvěšeny na stromech těsně před květem slivoní. Jako indikátor chycených potvor dobrý, určitě to částečně pomáhá v boji s pilatkou. Včera jsem obcházel stromy a je tam kupa přilepené havěti. Právě díky bílým deskám se první kusy chytí na lep.

Co se týče postřiku, stříkám před květem jak meruňky, např. Prolectus, Signum, a po květu slivoně přejedu Mospilanem nebo Sanium Ultra. A snad dobrý :-) 

Co se týče terminálu, to je na každým, osobně mám kotel i terminál na slivoních a nevidím v tom žádný problém. Těžko říct zda se vám podaří stromek vyrovnat, nejpíš ne, tak bych ho tak nechal. U mne stromky taky se naklání na jednu stranu jak lezou za sluníčkem a nic s tím nenadělám, to je příroda.

bílé lepové desky na pilatku
bílé lepové desky na pilatku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika