Napadený kmen švestky



host - 43.70 (?)
30.7.2011 6:39

Děkuji za radu. Přípravek zředit na klasickou koncentraci jako například proti pilatce? Pavel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 43.70 (?), 29.7.2011 17:38, zobrazeno: 6630x

Na kmeni šestileté švestky se v průběhu tohoto týdne objevily otvory o průměru asi 1 - 2 mm, ze kterých vytéká míza. Prosím o radu, jak tohoto škůdce zlikvidovat. Pavel.

Napadený kmen švestky .
Napadený kmen švestky .
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 29.7.2011 17:54

Asi nějaký drtník, nejspíš ovocný.  Většinou stačí odstranit napadenou větev, ale Vy to máte na kmeni, takže možná problém. Osobně bych opatrně zkusil přípravek na savé žravé dostat přímo do toho vstupního otvoru. Asi injekční stříkačkou. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.70 (?), 30.7.2011 6:39

Děkuji za radu. Přípravek zředit na klasickou koncentraci jako například proti pilatce? Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 30.7.2011 9:01

Dobrý den, ještě mě napadlo zkusit třeba Mospilan, nebo nějaký jiný systémový přípravek a stříknout rozprašovačem přímo na tu kůru. Jde ale o to, zda by ten Mospilan pronikl přes vrchní hrubá pletiva až do kambia, kde ten hmyzák vegetuje. Pokud se týká té koncentrace jako na pilatku, v případě aplikace injekční stříkačkou bych nejdřív zkoušel menší. Napadlo mě, že něco jiného je postřik na celý strom a něco jiného je tu koncentraci dát přímo do kambia.  Ale odzkoušené to nemám, je to jen úvaha. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.70 (?), 30.7.2011 11:59

Odřezal jsem kousky kůry v místě otvorů. Některé části kambia pod kůrou jsou už odumřelé(hnědé), proto ten hnědý výtok z místa vniknutí toho hmyzáka, jak jste ho pane Stanislave nazval. Někde jsou viditelné chodbičky. Nastříkal jsem jim Calypso 1:3, tak jsem zvědavý jaký bude účinek. Ještě jeden dotaz, je možné aby se ta potvora rozšířila i jiné stromy v zásadbě? Děkuji za odpověď. Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 30.7.2011 13:00

Dobrý den. V principu to možné je, protože ten hlavní hmyzák je brouček, který prostě létá. Ale asi jich tam nemáte mnoho, takže bych to neviděl nijak tragicky. Je to maličký bouček a stačí trošku vítr a je někde úplně jinde. Měl jsem je v jednom kmínku meruňky, ale jen jednou. Od té doby nic a taky jsem proti němu nijak nezasahoval. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 30.7.2011 16:10

Pokud se ten brouček nedostane do přímého kontaktu s Calypsem, tak nezahyne. Calypso působí jako kontaktní a požerový jed.

Myslím, že účinnější by mohlo být vstříknout do otvorů nějaký organofosfát s fumigačnim účinkem a působící i jako dýchací jed. Např. Reldan, ale třeba i ten Nurelle D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 31.7.2011 9:04

Děkuji za rady, hned v pondělí koupím doporučené přípravky. Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika