Myrobalán plodový ´Klaret´ červenolistý



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
24.2.2017 20:20

Na jedné výstavě jsem ochutnal tři slovenské myrobalány - tuším Klar, Klaret a Klarinet se jmenovaly nebo tak nějak. V té době jsem byl nadšený z ruskojazyčných myrobalánů - Obilnaja, Desertnaja, Zurna, Tichookeanskaja,  R. Zorka, aj. které byly větší i sladší. Dnes už pro tento druh ovoce nemám víc místa než jednu větev kvůli ranosti a zpestření chuti. Myslel jsem si, že ty velkoplodé mohou nahradit náletové plané myrobalány na opuštěných lokalitách, jenže ony se zdaleka tak invazivně nechovají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
veronyk - (14) - 169.53 (?), 24.2.2017 18:10, zobrazeno: 4667x

Pěstujete někdo Myrobalán plodový ´Klaret´ ČERVENOLISTÝ?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.170 (?), 24.2.2017 18:37

Léta se množí Prunus cerasifera 'Holywood', který vypadá až podezřele podobně.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.2.2017 20:20

Na jedné výstavě jsem ochutnal tři slovenské myrobalány - tuším Klar, Klaret a Klarinet se jmenovaly nebo tak nějak. V té době jsem byl nadšený z ruskojazyčných myrobalánů - Obilnaja, Desertnaja, Zurna, Tichookeanskaja,  R. Zorka, aj. které byly větší i sladší. Dnes už pro tento druh ovoce nemám víc místa než jednu větev kvůli ranosti a zpestření chuti. Myslel jsem si, že ty velkoplodé mohou nahradit náletové plané myrobalány na opuštěných lokalitách, jenže ony se zdaleka tak invazivně nechovají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.131 (?), 3.12.2020 12:08

Odrodu plodového myrobalánu Klaret som hľadala niekoľko rokov. Vypátrala som ju až u bývalého pracovníka šľachtiteľskej stanice Klčov, ktorá zanikla a ktorý si založil vlastné záhradníctvo. Mnohí mi ponúkali odrodu Hollywood, ale tá je výrazne iná, svetlejšia.

Tento rok som si kúpila u nižšie uvedenej firmy naštepený plodový myrobalán Klaret.
ORINČÁK JÁN, Ing. - SHR – ZÁHRADNÍCTVO
Adresa: Klčov 141, 053 02 Klčov Slovensko
Mob:   0948 244 367
Tel: 053/459 24 56

Myrobalán plodový Klaret, červenolistý
Prunus cerasifera
Má tmavobordové až čierne listy a plody tmavobordové až čierne. Veľmi sladké
Klaret
Původ: tato červenolistá odrůda byla vyšlechtěna na ŠS Klčov na Slovensku jako kříženec Prunus cerasifera x Prunus cerasifera atropurpurea.
Plody: jsou kulovité, černě matné. Dužnina je tmavě karmínová, pevná, sladkokyselá. Pecka se středně dobře odděluje od dužniny.
Zraní: zraje na přelomu srpna a září.
Zdravotní stav: není náchylný na šarku ani houbové choroby, je mrazuvzdorný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika