Moniliová hniloba



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
29.9.2021 18:15

Mi letošní úrodu ze 3/4 na Joju zničila monilioza. I přes čtyři provedené postřiky

Pán má zřejmě na mysli moniliový úžeh květů, nicméně já jsem letos poprvé použil proti moniliové hnilobě plodů fungicidní postřik. Výsledek je uspokojivý, zvlášť, kdyby jsem ho zopakoval například Prolectusem. Jen pro zajímavost uvádím OL některých fungicidů použitelných proti moniliové hnilobě. 

TALENT - OL 14 dnů,

HORIZON - OL 7 dnů, 

TELDOR - (Magnicur Quick) OL 3 dny

PROLECTUS - OL 1 den 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 234.10 (?), 29.9.2021 22:09

Ako je na tom s monílovou hnilobou Bystrická a Gabrovská pan Petr?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.9.2021 1:58

Bystrickou nemám, ale Gabrovská také hnije. Za určitých podmínek hninjí všechny švestky a jabloně a jiné ovoce. Příčinou je mechanické poškození plodů od škůdců, červivost, vosy, včely a ptáci. Jediné JOJO má opravdu funkční rezistenci proti šárce a to ocení všichni pěstitelé, kteří nemají sad v prostorovém izolátu. Zdavím z Kroměřížska, Buchlovské hory

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.9.2021 10:41

Použil jsem Horizon a Teldor. Na JOJO Teldor. Je to opravdu znatelná prevence. Bohužel JOJO stále visí a i když nehnije, tak stejně jsou plody málo sladké. Jeden je "jakž takž" a pět dalších je bez cukrů. Do kamen s takovým "dřevem". Letos budu likvidovat více těchto "skopčáků". smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 1.2.2022 21:40
Pane Marku já u Hanity, Tophitu a ani Toptaste žádný velký problém s hnilobou plodů nezaznamenávám. Loni se hniloba vyhrotila hlavně u Jojo i když jsem provedl dva povolené postřiky proti monilii jak bylo psáno v návodu plus protrhávání napadených plodů a odstranování hnijících plodů ležících pod stromem. Není to však dlouho dva nebo tři roky zpět, kdy si ze mě mnozí dělali legraci, že suším švestky na stromě a že stopky už vůbec nefungují. A hádejte u které to bylo odrudy? U Jojo, tehdy bych z něj mohl dělat "ledové nebo slámové víno". Plody byly zdravé a vydržely na stromě dokud se jim nezačaly prdelky zcvrkávat a žádný postřik proti hnilobě plodů jsem nedělal, nebylo to potřeba... Savý a žravý škůdci společně s hmyzem šíření houbových chorob značně napomáhají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 16.9.2022 20:05

je těžké udržet letos plody bez vady, když hmyz řádí jako smyslů zbavený a u sousedů za plotem se o úklid shnilých plodů nikdo nepostaráno. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 17.9.2022 5:20

Nejen své, ale i okolní-obci patřící pozemky procházím, co zvládnu sbírám, likviduju, dlouhým bidlem jako tágem z vysokých stromů shazuju-tak držím šanci na dobrou úrodu bez nutnosti postřiků. Je konečně vlhko, o zmizení nahniléých padanek se starají slimáci-pak že nám nejsou nijak prospěšníenlightened SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.59 (?), 17.9.2022 22:17

S těmi užitečnými slimáky přeháníte, jako obvykle, nejraději bych je všechny odeslal tam kde máte zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 18.9.2022 7:25

Nevyžádané zásilky nepřebírám, vlastní přebytky umím řešit bez obtěžování jinýchcheeky, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika