Je možné zachránit švestku, když odumřel roub?



host - 122.179 (?)
27.10.2009 17:58

Dělat si z úhynu jednoho mladého stromku vrásky není třeba.Spíš jde o sbírání cenných zkušeností pro příště. A jak je vidět nejste sám, kdo má v tomto směru už nějaké zkušenosti.Příčin je dost a možná ani nebyly zcela vyčerpány. Ti srnci to bylo jen tak na okraj a i to vás může ještě potkat.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 3.83 (?), 27.10.2009 14:19

Pro citlivější povahy pochopitelně postačí dostatečně vysoký plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.83 (?), 27.10.2009 14:18

 Pokud jde o fotky nahoře, jak původní (nyní zaschlý) kmínek, tak i kupodivu ty nové výhony jsou pro srnce velice lákavé a buďte si jistý, že by se s chutí pustil do všech!!! - nic proti Vám, já jen aby to neznalý čtenář nepochopil jako ukonejšení, že u něho na zahradě u lesa se přeci těch jeho proutků žádný srnec ani nevšimne. To by následovalo velmi nemilé překvapení. Na ten zaschlý by ale skutečně vytloukat nešel, zajímají ho jen ty v plné míze, zato ale od průměru cca 1 cm až po 20 cm bez výjimky.Na to pozor!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ferdinandek - (8) - 153.250 (?), 27.10.2009 10:19

Byla to moje hloupost, že jsem to neplel. Mohlo mne to napadnout. Tak příště už budu chytřejší,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ferdinandek - (8) - 153.250 (?), 27.10.2009 10:18

No stromek sestříhnutý trochu byl, ale nevím jestli správně sestříhával to otec. No a k zemině - na pohled to neni tak patrné, ale je to docela prudký kopec a kamenité podloží, proto jsem vykopal jámu a to doslova (traktorová radlice plná kamení a škaredé hlíny) a dovezl do každé jámy novou hlínu nahoru jsem dával dvě kolečka kompostu zbytek byla zemina z úrodného pole. Proto se může zdát, že to je propadlé, protože to je v kopci, ale trochu jamku jsem tam chtěl mít, aby když jsem to zalíval se tam držela voda, jinak by stekla dolů ze stráně. No a to že se kolem stromku má být bez rostlinstva jsem nevěděl (převážně v té hlíně kolem rostlo obylí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.179 (?), 27.10.2009 17:58

Dělat si z úhynu jednoho mladého stromku vrásky není třeba.Spíš jde o sbírání cenných zkušeností pro příště. A jak je vidět nejste sám, kdo má v tomto směru už nějaké zkušenosti.Příčin je dost a možná ani nebyly zcela vyčerpány. Ti srnci to bylo jen tak na okraj a i to vás může ještě potkat.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika